Zlín - Draci Kolín 1:3

Zlínští do zápasu vstoupili s otevřeným hledím a pokusili se o počáteční nápor, jenže ten zchladil již ve druhé minutě hostující rychlík Šafránek. Zlínu ovšem slouží ke cti, že Draky z Kolína znovu zatlačil a zásluhou Paláta již po třech minutách vyrovnal.

Tím ale branková přestřelka neskončila. Kolín totiž vzápětí vyrazil do dalšího smrtícího kontru, důrazem v útočné třetině donutil domácí beky k chybné rozehrávce a zakončující Bejvl se ve výtečné pozici nemýlil.

„Škoda že jsme neudrželi déle nerozhodný stav. Kolín v úvodu nemilosrdně trestal naše chyby a prokázal svou velkou kvalitu,“ uvedl zástupce zlínského kapitána Roman Herink.

Zlínští se zvedli v prostředním dějství. Draci rázem neměli dostatek času ani prostoru ke své typické hře, domácí vysunuli forčekink hluboko do své útočné třetiny a odměnou jim byla tutovka Fojtíka. Toho však vychytal bravurním zákrokem Boček.

„V tomto okamžiku jsme se mohli vrátit zpět do zápasu. Kolín se nám dařilo přehrávat a vyrovnávací branka visela ve vzduchu,“ podotkl vedoucí zlínského mužstva Petr Julina.

Jeho bratr Pavel pak v poslední části pálil od modré čáry, co mu síly stačily, jenže skvěle chytající Boček byl k nepřekonání. Navíc Geier přidal záhy po začátku závěrečného dějství ze skrumáže třetí branku Kolína a svůj tým definitivně uklidnil. Hosté znovu ožili, využívali okének v riskující zlínské obraně a brankář Molek byl v plné permanenci. Po Raulově střele mu pomohla i tyč, Geierova střela skončila zase na břevně.

„Se soupeřem jsme sehráli mnohem vyrovnanější zápas než loni,“ připomněl Herink, že letošní finále je reprízou loňského boje o titul. „Hrajeme v jejich hale a oni mají dva pokusy na to, aby sérii rozhodli ve svůj prospěch. My už můžeme pouze překvapit a pokusit se sérii alespoň zdramatizovat,“ dodává Julina.

„Pro diváka to byl určitě atraktivní zápas, protože se střetla dvě mužstva, která vyznávají útočný styl. Hodně kombinují,“ uvedl předseda kolínského klubu Michal Najbrt. „Výborně zachytali i oba gólmani. Naše vítězství je ale zasloužené. Oba týmy si dokázaly vytvořit šance. My jich ale měli víc, navíc jsme je dokázali proměnit,“ dodal Najbrt.

Odveta se hraje v pátek 25. března v 19.30 hodin na kolínském zimním stadionu. Případný třetí rozhodující zápas se hraje hned druhý den od 18.30 hodin také na zimním stadionu v Kolíně.

Branky a nahrávky: 5. Palát (Julina) - 2. Šafránek (Novák), 6. Bejvl, 32. Geier (Kvoch). Třetiny: 1:2, 0:0, 0:1. Stav série: 0:1.

Zlín: Molek - Julina, Štít, Mach, Hábl, Stodůlka, Palát, Fojtík, Sigmund, Herink. Kolín: Boček - Kubeš, R. Buhr, Kvoch, Bejvl, Raul, Šafránek, Geier, Pabst, V. Buhr, Hrdý, Glier, Novák, Milan Najbrt.