Trenér Kolína Stanislav Tejkal je právem spokojený. „Jsem spokojen. První kolo vyšlo podle předpokladu,“ mnul si Tejkal ruce s tím, že finále je za dveřmi.

Co říkáte výhře 6:1?
Soupeř přijel oslaben o dva nebo o tři kluky, kteří jim marodí, takže to se také podepsalo. Ale i tak hráli dobře. První třetina byla vyrovnaná, i když to bylo 2:0. Pak jak se začalo hodně vylučovat, tak jim hra úplně odešla. Už jsme hráli skoro jen my.

Ano, zápas byl ve vašich rukou. Nakonec jste ale branku přece jen dostali, a to až půl minuty před koncem. Není škoda, že se nula neudržela?
Ona se sice zkazila, ale náš gólman si za to může sám. Když by stál u tyčky, tak ten gól nedostal.

V prvním utkání na ledě Karlových Varů jste se na výhru více nadřeli. Vlastně až dvanáct sekund před koncem jste vsítili vítěznou branku…
My jsme neměli svého brankáře a hráli jsme hodně opatrně. Celý zápas jsme se museli snažit, mohli jsme i prohrát. Ale kluci hráli dobře a výhru si zasloužili.

Teď je před vámi finále, které začíná na začátku března. Stejně jako loni vás čeká Zlín…
Věříme si na něj. Máme ještě ve vitrínce místo na nějakou medaili. I na tu stříbrnou, ale bude asi zlatá (smích).

Začíná se na ledě Zlína. Myslíte, že dokážete přivézt výhru už z prvního utkání a doma jen potvrdíte obhajobu mistrovského titulu?
Určitě. A nebo prohrajeme. My musíme v jednom tahu. Takže pokud prohrajeme ve Zlíně, tak prohrajeme celé finále.

Ve finále máte stejně jako loni Zlín, ale mohla to být i Sparta. ta bude nakonec hrát o bronz. Který mančaft by vám vyhovoval lépe?
Já osobně jsem radši, že je to Zlín. Protože Sparta má moc dobrého brankáře, občas (smích).