Řisuty k zápasu nastoupily v oslabené sestavě. „Chyběl nám Gardoň, na jehož postu odehrál Hlusička velice dobré utkání,“ okomentoval díru v sestavě řisutský trenér Eduard Novák.

Domácí začali aktivně, ale už v úvodu utkání ve vlastní přesilové hře dostali první branku, když jejich přihrávku v útočném pásmu zachytil Kubišta a prostřelil gólmana Nováka. Odplata přišla v 10. minutě, kdy řisutský Bezouška dostal důvěru na trestné střílení a gólmanovi Kalouskovi poslal puk přímo mezi betony.

Kolín se ale nevzdal a řisutské Buldoky nadále trápil. „Ve dvou třetinách to s námi nevypadalo nikterak dobře, protože jsme dvakrát dotahovali, takže to bylo velice obtížné,“ přiznal Novák a pochvaloval si, že tým je v poslední době morálně na výši. "Opět prokázal obrovské nadšení, bojovného ducha a obětavost. Utkání jsme zlomili a pak už to byla záležitost herní pohody,“ doplnil Novák.

Poté, co se domácím podařilo srovnat na 3:3, byli na ledě pány. „To v hokeji bývá, že se hra nevyvíjí podle představ, ale musí se pro to udělat spousta práce, aby vítězství zůstalo doma, a to hráči dnes udělali,“ uzavřel lodivod domácích, který před třetí třetinou zamíchal sestavou. Na led pustil i Lapáčka, jenž se mu za to odvděčil gólem.

Řisuty – Kolín 7:4 (1:2, 1:1, 5:1)

Branky: 10. Bezouška, 25. Hoffman, 42. Bezouška (Hegenbart), 43. Scherzl, 47. Lapáček (Wolf), 48. Kos, 58. Hegenbart (Kos) - 3. Kubišta, 13. Hloušek (Malý), 29. Malý (Hloušek), 54. Malý.

Řisuty: M. Novák - Sedláček, Mádl, Babický, Aschenbrenner, Fiala, Čížek - Scherzl, Hlusička, Landa – Wolf, Kos, Hegenbart – Bezouška, Suchý, Hoffmann – Čermák, Krégl, Lapáček.

Kolín: Kalousek – Nedbal, Sláma, Pýcha, Přibyl, Kopecký, Prostředník - Malý, Kubišta, Mejzr – Hloušek, Kubát, Čtvrtečka – Löffelmann, Pospíšil, Skokan – Beňovský, Pišta.