Kolín – Jablonec nad Nisou
4:4

Jako o život se Kozlové v závěru pondělního přátelského utkání s Jablncem nad Nisou rvali o výsledek. Nakonec vykřesali remízu, kterou v poslední minutě vybojoval junior Javůrek. Jeho střela z dálky by sice nepatřila mezi extra třídu, ale stačila. Gólman Jablonce předvedl neskutečnou minelu, která v celkovém součtu branek znamenala remízu 4:4.

Smírnému stavu ale v poslední třetině předcházel divoký souboj. Diváci v něm viděli šest branek a slavili hned čtyři kozlí. Domácí celek ale musel máknout, doháněl totiž dvougólové manko z nevydařeného prvního dějství.

Náskok hostů zachytil v úvodu poslední třetiny Pavel Kubát, když hned po buly prošel přes obránce a dovezl puk až do branky. Na jeho akci jeho týmoví kolegové ještě nereagovali, naopak Vlci z Jablonce přidali přesilovkovou trefu z dálky, ale pak to přišlo. Kozlové udeřili hned dvakrát.

Nejprve mladíček Musil šikovně vypíchl puk protihráči na obranné modré a poslal kupředu Pospíšila. A ten už si s pukem poradil. Poslal ho mezi gólmanovi betony. Tři minuty před koncem pak využili přesilovku i kolínští. Pýchova rána byla tak prudká, že puk ani v brance nezůstal.

Vyrovnaný stav 3:3 ale dlouho nevydržel. Hostí minutu a čtvrt před koncem opět svrhli vedení na svou stranu, když do třetice potrestali kolínské vyloučení. Nakonec se však neradovali. Jejich vlastní gólman zklamal a Kozlové si na svou výsledkovou listinu přípravy připsali další remízu.

Branky: 42.Kubát (Mejzr), 51.Pospíšil (Musil), 58.Pýcha, 60.Javůrek
Rozhodčí:
Kubeš – Tasch, Špringl
Vyloučení:
6:8
Využití:
1:3
Třetiny:
0:2, 0:0, 4:2
Kolín:
Blažek (od 40. Brázdil) – Procházka, Nedbal, Kopecký, Přibyl, Pýcha, Morkes, Barták, Drobný – Skokan, Pospíšil, Malý – Nekvasil, Pomichálek, Jonáš – Čtvrtečka, Kubát, Mejzr – Ježek, Javůrek, Musil

Tereza Hölzlová