Jaké jsou pocity? Jste mistryně světa…
Já myslím, že si to pořád ještě neuvědomuju, poněvadž to samé bylo v Německu, kde jsme také vyhrály. Ale myslím, že to je o to lepší, že to bylo doma. Byla skvělá podpora fanoušků. A ještě k tomu jsme porazily letos Kanadu i Ameriku a o to to je cennější a lepší. Ale pocity úžasné samozřejmě. Nic lepšího, než vyhrát mistrovství, není.

Bály jste se Kanady, když jste s ní prohrály v základní části?
Myslím, že jsme si docela věřily. V tom Německu tenkrát jsme s nimi prohrály ve skupině vysoce, myslím, že 8:1, a pak jsme je porazily ve finále, tak jsme si říkaly, že by se to mohlo opakovat. Taky se tak symbolicky říkalo, že jsme byly druhé v Bilbau, pak první v Německu. Loni jsme byly druhé v Itálii, a pak si to každý domyslím. Třeba první, že? Takže druhé, první, druhé, první. A povedlo se nám to. Nebyly jsme nervózní a těšily jsme se na ně.

Co bylo vaší zbraní na Kanaďanky?
Srdíčko. České srdíčko. Myslím, že některé z nich jsou individuálně lepší, ale my jsme zase dodržovaly taktiku a chtěly jsme to zlato. Hrály jsme jako tým a to dělá hodně. Také fanoušci nás hnali.

Vnímaly jste atmosféru, kte­rou několik stovek diváků na sta〜dionu při finálovém zápasu vytvořilo?
Já to osobně nevnímám, když hraju. Ale člověk to podvědomě cítí, že je tu hodně lidí a že nás podporují. Ale ne, že bychom třeba koukali do tribun, tedá já se nekoukám do tribun. Ale bavily jsme se třeba s Káťou Mrázovou, že je super, že tady jsou, ale že to při zápase nevnímáme. Každopádně je to super, že nám fandí a pomůže to hodně.

Kromě zlata jste tady získala celou plejádu dalších ocenění. Byla jste vybrána do All-Star týmu, stala jste se nejužitečnější útočnicí a neužitečnější hráčkou celého šampionátu. Jak vnímáte tyto individuální úspěchy?
Já je neberu tolik jako to zlato. Určitě ne. My jsme sem přijely hrát o zlato a toho si cením daleko víc. Tohle už je takový bonus.

Takže pořád skromná…
To zlato je prostě týmové a hokej je týmový sport a určitě bychom to nedokázaly, kdyby to hrála jedna hráčka

Co vás čeká během léta?
Teď budu dva týdny pracovat v Písku na hokejovém kempu jako vedoucí trenér a při tom budu dělat vlastně suchou přípravu na novou sezonu. Začátkem srpna budu hrát turnaj. Challenge Cup se to jmenuje. Hraje se to v Berouně, v Praze, na Kladně myslím.

A pak už návrat do Ameriky?
Ano, 19. srpna odlétám.

Vizitka Aleny Polenské
Datum a místo narození:
9. 6.b1990, Kutná Hora
Kluby: Kutná Hora, Kolín, Wyoming Seminary (USA), Brown Bears (USA)
Úspěchy: lední hokej: 3.místo z MS 18 (Calgary – 2008); v USA 2.bmísto v nejlepší soutěži středních škol (2009 – NAPHA); in-line hokej: 2x zlato z MS (2008 – Německo, 2010 Česká republika), 1x stříbro z MS (2009 – Itálie), +x bronz z MS (2004 – Kanada)
Záliby: cestování, poznávání nových lidí, další sporty, četba
Nejoblíbenější jídlo: těstoviny
All star tým turnaje
Petra Šmardová (CZE) - Jackie Jarrellová (CAN), Alena Polenská (CZE), Marina Driciová (FRA), Kateřina Mrázová (CZE).
Individuální ocenění
Nejplatnější hráčka turnaje: Jackie Jarrellová (CAN), nejlepší brankářka turnaje: Marie Binetová (FRA), nejlepší útočnice: Alena Polenská (CZE), nejlepší obránkyně: Eva Holešová (CZE), nejlepší střelkyně: Alena Polenská (CZE), cena fair - play: Čína.

Tereza Hölzlová