V dresu Kutné Hory se hattrickem blýskl Bláha, za Kolín skórovali Kubišta, Stanislav Skokan a Pospíšil.

"Bylo to klasické první přípravné utkání, ale splnilo svůj účel. Kluci si zahráli, i když od některých bych čekal, že se příště zvýší jejich zápal do hokeje," řekl Jiří Tumpach, asistent kolínského kouče Stanislava Bednáře.

Ten zápas hodnotil následovně: "Bylo to typické první utkání v sezoně. Hráči se zejména v první polovině zápasu hodně hledali, odskakovaly jim puky, ale pak se to zlepšilo a dokázali nepříznivý stav dotáhnout. Máme před sebou druhý týden přípravy na ledě a dvě další utkání, teprve po nich budeme s generálním manažerem Radkem Kmoníčkem řešit první změny. S některými hráči jsem dnes byl spokojen, jiní budou muset přidat, pokud se chtějí v týmu udržet."

Vladimír Muras, manažer Kutné Hory, která spadla z druhé ligy do krajského přeboru a má ambice se vrátit zpět, si liboval, že jeho tým sehrál s Kolínem vyrovnaný zápas. "Remíza je spravedlivá. Vždyť po dvou třetinách jsme dokonce vedli 3:2, takže jsem spokojen," sdělil Muras s tím, že by Sršni, jak se týmu přezdívá, měli vylepšit především koncovku. "Musíme více střílet, dneska jsme to vozili až do kuchyně. Takhle by to v soutěži nešlo," dodal manažer.

Kutná Hora odehrála zápas na necelé tři pětky. "Ještě dolaďujeme složení týmu, který není kompletní. Utkání proti Kolínu potvrdilo, že pokud se chceme pokusit o návrat do druhé ligy, bude třeba mužstvo ještě posílit," podotkl Muras.

V dresu Sršňů nastoupili i bývalí hráči Kolína - brankář Tomáš Malý, nebo třeba útočník Václav Adamec.

Další přípravné utkání sehraje Kolín už v úterý od 18 hodin v Trutnově na ledě nováčka druhé ligy.

Kutná Hora - Kolín 3:3

Kutná Hora: T. Malý (J. Krištof) - Šlejtr, Kadlec, Janata, Veselý, Florian - Hemský, Bláha, Jelínek, L. Muras, Adamec, Mlika, Sirotek, Socha, Andrle.

Kolín: Král (31. Kalousek) – Nedbal, Voříšek, L. Skokan, Morkes, Pýcha, Procházka, Čtvrtečka – J. Malý, Hutla, Kubišta, Pomichálek, Pišta, Hloušek, Löffelmann, Honz ml., Šindelář, Kubát, Mejzr, S. Skokan, Pospíšil.

Sestava je uvedená spíše v souhrnu, jednotlivé formace se v průběhu zápasu točily tak, jak je trenéři testovali.