Velké Popovice – Kolín 3:6

Kolín v aktuální sezoně odehrál s loňským vítězem soutěže, který se letos potácí na konci tabulky, tři vyrovnaná utkání (výsledky 4:1, 2:2, 2:1 – pozn.red.), a tak se i na počtvrté čekal tuhý boj. Přece jen Velké Popovice potřebují v boji o záchranu body jako sůl. Ale tak dramatický zápas v pátek k vidění nebyl.

Kozlové od začátku šlapali jak hodinky a góly nešetřili. Už po čtyřech minutách hry se poprvé mezi juniory radoval dorostenec Herwig a mezi střelce se zapsali i další. Dvakrát Ježek, když nejprve zužitkoval přesilovku, a pak se ukázkově trefil pod víko, a také Šebek přesnou ranou z mezikruží. Pátý kousek přidal pod břevno Cerk. Po dvou třetinách vedl Kolín 5:1 a o vítězi bylo jasno.

Domácí ale bojovali dál a neodradila je ani šestá branka Kozlů, která přišla hned v úvodu posledního dějství. Na body tedy už neměli, tak alespoň znepříjemnili hostím hru a zkorigovali hrozivě vypadající výsledek. Během dvou minut na konci třetí dvacetiminutovky se jejich tlak přepočetl na dva góly.

„Soupeř podal od začátku nekoncentrovaný výkon, z čehož pramenilo naše jasné vedení, po dvou třetinách už 5:1. V poslední části utkání naši hráči ale začali hrát na sebe, předržovali puky, zbytečně faulovali a výsledek 3:6 pro nás znamenal zkažený zápas,“ nebral si servítky při hodnocení trenér Kolína Václav Rác.

Branky Kolína: Ježek 2, Herwig, Šebek, Cerk, Pecka. Třetiny: 0:2, 1:3, 2:1.

Kolín: Ročňák – Kopecký, Minarčík, Drobný, Barták, Kráčmar – Pecka, Beňovský, Šebek – Herwig, Cerk, Ježek – Kapička, Hloušek, Král.

Kolín – Tábor 4:1

V neděli čekal na Kozly podstatně těžší soupeř. Na kolínský led zavítali Jihočeši z Tábora, kteří se postupně prokousávají tabulkou směrem vzhůru a v případě výhry by se pravděpodobně podívali do pater nejvyšších a dotáhli by se na Kolín.

To ale kolínští nedovolili. V nelehkém utkání předčili soupeře o tři branky a zaslouženě brali dva body.

Stejně jako v pátek, tak i v neděli se jim první branka podařila vsítit brzy. Po pěti minutách hry zaúřadoval Ježek, který v přesilové hře přesně vystihl prázdné místo branky. Když zanedlouho Pecka slavil z dorážky svůj druhý víkendový gól, vedl Kolín už 2:0.

Kohouti ale také udeřili. Po třiceti minutách hry dokázali i oni přetavit svůj tlak v branku a dotáhli se na minimální rozdíl. Paradoxně k velkém náporu, který vyvíjeli po celých šedesát minut, ale ke své jediné brance zápasu potřebovali přesilovou hru a ještě neodpískanou ofsajdovou pozici.

Domácí ale celou situaci zvládli bravurně. Hostům překazili všechny gólové šance a sami dvakrát v důležitých momentech skórovali. Nejdříve ve 37. minutě exceloval Cerk. Ježek mu v přesilovce čtyři na tři z rohu nabídl puk a on sám před brankou prvotřídně vyškolil gólmana. S pukem na hokejce se před ním nejprve otočil o sto osmdesát stupňů, a pak o tyčku umístil kotouč do branky – 3:1.

Poslední úder přidal ještě v úplném konci druhé třetiny, devatenáct vteřin před koncem, Beňovský. Přijal parádní nahrávku od Kapičky a zavěsil.

„S minimem hráčů, tři útoky a pět obránců se nám povedl pěkný zápas. Na našich becích bylo vidět přetažení, z čehož pramenily chyby při rozehrávce z našeho pásma. Ale i přes fyzickou hru soupeře jsme dokázali předvést hokejovější akce. Třetí třetina byla z naší strany nejhokejovější. Hráli jsme takticky, byly i šance na zvýšení skóre. Jsou to pro nás důležité a cenné dva body,“ okomentoval nedělní mač šéf střídačky Kozlů Václav Rác.

Branky Kolína: Ježek, Pecka, Cerk, Beňovský. Třetiny: 2:0, 2:1, 0:0.

Kolín: Brázdil – Kopecký, Minarčík, Drobný, Barták, Kráčmar – Pecka, Beňovský, Šebek – Herwig, Cerk, Ježek – Kapička, Flídr, Král – Hloušek.

Kuriozita: první faul už po třech vteřinách!

V duelu Kolína proti Táboru došlo ke kuriozitě. První vyloučení bylo odpískáno už po třech vteřinách hry. Hned po zahajovacím buly zahákoval táborský Pechánek a byl prvním z patnácti potrestaných hráčů zápasu.

„Tak brzký faul jsem snad ještě neviděl,“ hlásil po utkání nestor kolínského hokeje, bývalý brankář a rozhodčí a také tradiční časoměřič na trestné lavici Miloš „Migan“ Potštejnský.