Češky porazily ve finále Kanada 3:1 a ona dva góly dala a na ten třetí přihrála. Řeč je o hokejistce Kateřině Mrázové.
Společně s druhou Kolíňačkou Alenou Polenskou se postaraly o více jak polovinu všech českých tref na šampionátu a byla vybrána do All–Star týmu turnaje. „Krásné pocity, protože je to vlastně poprvé, co jsem vyhrála v in-linu, takže ta zlatá to je úplně suprové,“ popisovala po posledním utkání Mrázová.

Už vám dochází, jakého jste dosáhly úspěchu?
Právě, že nám to vůbec nedochází. Holky, co třeba už zlato mají, tak říkaly, že jo, ale já si to ještě pořádně neuvědomuju, že jsme mistři.

Jak jste viděla zápas s Kanadou?
Bylo to hodně vyrovnané. My jsme proměňovaly víc šance, odehrály jsme to dobře. Držely jsme pospolu jako tým a nakonec jsme byly lepší.

Nebály jste po prohře s Kanadou v základní části toho finálového zápasu trochu?
Ne, ne, ne. Koukaly jsme na semifinálový zápas Kanady s Francií. Francie v jednu dobu vedla už 3:0, ale my chtěly, aby vyhrála Kanada. Chtěly jsme si s nimi dát odvetu a věřily jsme si na ně.

Psala jsem články, že Polenská poslala Češky do finále a podobně a tentokrát můžu napsat, že Mrázová vystřílela Češkám zlato. Co vy na to?
Pokaždé se daří někomu jinému. My jsme si sedly jako lajna. Vyhověly jsme si ve všem, takže předtím dala góly Ála, ve finále já, ale nezáleží na tom, kdo dá góly. Hlavní je, že je někdo dal a že jsme vyhrály.

Takže ve čtyřce s Álou Polenskou, Katkou Flachsovou a Terkou Šťastnou jste byla spokojená?
Určitě, bylo to super. Jak říkám, vyhověly jsme si a naprosto jsme si sedly.

Jak vidíte celkově vaše působení na šampionátu?
Byly jsme určitě nervózní před tím prvním zápasem s Čínou, ale pak už to bylo fajn. A teďka už jen super pocity. Přála bych to každému.

Co máte v plánu na zbytek léta?
Hned po mistrovství pojedu do Chorvatska s rodiči na dovolenou, a pak budu už trénovat. Musím dohánět výpadek, který byl kvůli operaci kolene. Musím zapracovat na ty svaly, aby to bylo lepší. Není to to, co to bývávalo.

Co vás čeká v příští sezoně?
Budu hrát s kluky ve starším dorostu v Kolíně.

VIZITKA - Kateřina Mrázová
Datum a místo narození: 19.10.1992, Kolín
Kluby: Kolín, Beroun, Kladno
Úspěchy: lední hokej: stříbro z české hokejové ligy (2008/2009); 3.místo z MS 18
(Calgary – 2008); in-line hokej: 2x stříbro (2007 – Španělsko, 2009 – Itálie)
Záliby: posezení s kamarády, snowboard
Nejoblíbenější jídlo: Knedlo-vepřo-zelo

(Tereza Hölzlová)