Nejdřív svůj tým uklidnila na konci první půlky utkání. Takzvaným gólem do šatny totiž přisoudila Češkám, které se dost trápily v koncovce, jednogólové vedení. V druhé dvacetiminutovce pak přidala gól třetí a pátý, oba do prázdné kasy. „Bylo to díky spoluhráčkám. Nebýt jich, tak by ty góly nedala. Třikrát mi přihrály před prázdnou bránu,“ skromně přisuzuje příčinu svého úspěchu dvacetiletá hokejistka.

Češky se ale jinak poměrně trápily v koncovce. Nebýt gólu, který padl patnáct vteřin před přestávkou, do kabin by se šlo za stavu 0:0. „Ten gól nám určitě pomohl. Přidalo nám to na jistotě a klidu. Pokud by to bylo po půlce 0:0, nervozita by se určitě dostavila,“ přiznala po zápase Polenská. „My máme takový zvyk dělat z brankářek hvězdy,“ dodala s úsměvem.

A jak to tak bývá, hattrick musí být po zásluze odměněn. „Budu muset zpívat,“ hlásala po utkání Alena Polenská. „V kabině se dneska udělalo nové pravidlo, že se za hattrick zpívá,“ vysvětlovala s tím, že se bude muset cestou na večeři nějakou písničku naučit. „Asi si vyberu nějakou anglickou, aby mi aspoň nerozuměli,“ smála se hokejistka, která už pět let hraje hokej v Americe.

Tereza Hölzlová