Jednou z nich je i jedna z nejmladších členek českého výběru Kateřina Mrázová, která v říjnu oslaví osmnácté narozeniny. „Strašně moc se těším. Letos jsem toho moc nenahrála, takže na toto mistrovství se těším opravdu moc,“ nemohla se dočkat pár dní před šampionátem Kolíňačka Mrázová.

Kateřina Mrázová
Datum narození: 19.10.1992
Odchovankyně: Kolín
Aktuální klub: SC Kolín

Už jste to nakousla. Letos jste si opravdu moc nezahrála. Co bylo příčinou?
Na začátku hokejové sezony jsme se zranila a skutečně jsem skoro celou sezonu nehrála. Úplně bez přípravy jsem byla akorát hrát na MS 18 v ledním hokeji v Chicagu, takže se na berounské mistrovství opravdu moc těším.

O jaké zranění přesně šlo?
Diagnostikovali mi ACL, takže jsem v listopadu podstoupila plastiku obou křížových vazů.

Jak probíhá léčba?
Jezdím hodně na kole, běhat se s tím zatím moc nedá, naštěstí bruslit jde. Reprezentační doktor mi říkal, že tento stav je po tak těžké operaci normální a doporučil mi minimálně rok hrát hokej s ortézou.

Jaký je aktuální stav kolena?
Koleno pořád dost bolí, ale to je po tak těžké operaci normální. Říká se, že nejméně rok od operace to bude ještě bolet a od mé operace je to teprve 8 měsíců. Takže to chce určitě čas a tu nohu posilovat, aby vazy měly co nejméně práce.

Jak tedy zvládnete po tak těžkém zranění světový šampionát?
Já doufám, že dobře, ale to teprve uvidíme. Snad bude koleno držet a bude bolet co nejméně.

Zmiňovala jste, že jste bez přípravy absolvovala březnové mistrovství světa v ledním hokeji hráček do osmnácti let. To bylo ještě o tři měsíce dřív. Jak to po sezoně, kdy jste skoro nehrálo, šlo?
Tak určitě to nebylo nic lehkého. Ještě před sezonou jsem si říkala, že se na to musím dobře připravit, že to bude vrchol sezony a nakonec jsem tam jela úplně bez přípravy. Myslím si, že jsem to neodehrála nějak moc dobře, ale tragédie, že by to byla, to snad taky ne. Letos jsme skončily až sedmé, ale myslím si, že jsme určitě měly na víc a měly jsme docela i smůlu. Ale jsem ráda, že jsem tam jela.

A teď už k in-line hokeji. Kolikáté je to vaše mistrovství světa?
Letos to bude moje čtvrté mistrovství.

Jaké máte ve své sbírce úspěchy z těchto šampionátů?
Z mistrovství světa v in-line hokeji žen mám doma dvě stříbrné medaile. Před dvěma lety měly holky zlatou, ale to jsem byla v USA, tak ta mi bohužel chybí.

Při jaké příležitosti jste v tu dobu byla v USA?
Dostala jsem nabídku, jestli nechci studovat v USA, a jela jsem tam dřív o prázdninách na dva měsíce, abych si zlepšila angličtinu. Nakonec to teda ale nějak nedopadlo a zůstala jsem v Čechách.

Teď aktuálně vás tady čeká MS v in-line hokeji. Dnes startuje. Jak probíhala týmová příprava?
O víkendech byly kempy. S trénováním jsme začali 8. května. Já jsem to byla kvůli kolenu jen párkrát zkusit. Jinak jsem trénovala po domluvě s mým kolínským trenérem Kadlecem většinou individuálně na kole.

Jaký byl váš program v posledních dnech před startem mistrovství?
Ve středu 30. června nám začalo soustředění přímo v Berouně, kde jsme se všichni sešli a dolaďovali formu.

A doladili? Jaké jsou vaše ambice?
Já si myslím, že našim cílem je se určitě dostat do finále. Zatím se nám to v posledních třech letech dařilo, tak doufám, že i letos se nám to podaří. Samozřejmě myslíme i na ten nejlepší výsledek.

Mezi klasickým hokejem a in-linem jsou patrné rozdíly. Postřehněte pro čtenáře ty nejdůležitější, samozřejmě kromě typu bruslí.
V in-line hokeji hrají v poli pouze čtyři hráči, plus gólman, a jsou menší brány. U ženského in-line hokeje jinak není postavení mimo hru nebo zakázané uvolnění, je to velmi volná hra. Tímto bych chtěla pozvat všechny fanoušky, ať se přijedou podívat a rozdíly přímo uvidí.

Tereza Hölzlová