Úterý rozhodlo. Rozdělilo soutěžící na dvě poloviny. Spodní čtveřice bude hrát už jen o páté místo, kdežto čtyři úterní vítězové si to mezi sebou rozdají o medaile. Tři místa mezi top týmy byly papírově dány už předem. Kanaďanky, Američanky a Češky v úterý role favoritek potvrdily. O čtvrtou vstupenku do semifinále si to rozdaly Finky s Francouzkami. A radovaly se Francouzky, které ale neměly tak úplně jednoduchou práci. Finky se snažily, praly se jak lvice, ale nakonec doplatily na úzký kádr. Podlehly 1:4.

Celky ze zámoří nastoupily proti nejslabším kádrům soutěže. Číňanky však ukázaly, že rostou od zápas od zápas a od Američanek nakonec dostaly jen šest branek a samy jednu dokázaly vsítit. Byla to už jejich druhá na šampionátu. Ve večerním utkání bylo jasno prakticky od prvních minut. Kanaďanky se se Slovenkami nemazlily. Do jejich brány nakonec poslaly šest puků.

Domácí fanouškové však byli nejvíce natěšeni na domácí mančaft. Česká republika v zápase dne hostila Španělky, které se na šampionátu prezentují ostrou a tvrdou hrou. Už po pár minutách hry ale bylo jasno, že vrásky si Češky z temperamentních Španělek dělat nemusí. Nakonec zvítězili hladce 5:1. A to ten jediný gól dostaly pár vteřin před koncem zápasu.
„Po včerejšku jsme měli trochu obavy, abychom to zvládly psychicky. Přece jen ta těsná prohra nebyla příjemná. Ale na druhou stranu jsme si věřili, protože jsme věděli, že bychom měli být silnější než Španělky,“ komentoval po utkání trenér Češek Roman Heindl s tím, že je spokojený. „Předvedly jsme hezké pohledné akce, povedly se nám sehrát i přesilovky. Bylo to nesmírně důležité utkání pro naše sebevědomí,“ dodal.