HBC Kolín – Ekonom Devils 7:1

Ačkoliv právě Ekonom vyřadil loni těsně před finále Kolín z play-off, v sobotu si na jeho hřišti téměř ani neškrtl. V té době Pražané na prvním místě přijeli do Kmochova města jen s osmi hráči a to jim de facto zabránilo pomýšlet na body.
V první půlce zápasu se snažili ohrozit branku Michala Šupíka, ale až na jediný případ zbytečně. Kolínský gólman se totiž nemýlí často a dokázal to i v sobotu. Naopak domácím se střelecky dařilo. Už v první třetině odrovnali soupeře třemi góly, a pak jen spanile dohráli zbytek zápasu. Divácká podívaná, paráda. Spousty šancí a kombinačních parádiček.
Branky: Skořepa 2, Smeták, Novotný, Pittel Marek, Dedek. Třetiny: 3:0, 3:1, 1:0.
Kolín: M. Šupík - Bášti, Meloun, Kašpar, Smeták - Marek, Skořepa, Novotný – Š. Kunášek, Pittel,Terč - Dedek, J. Kunášek, R. Miška.

Kert Park Praha B – HBC Kolín 1:0 ss.

Málo vídaný výsledek se zrodil v neděli na pražské Palmovce. Na místním hřišti se hrálo celých čtyřicet pět minut bez gólu a v samostatných nájezdech rozhodla jedna jediná trefa.
Zápas začal ve vyrovnaném tempu, šance se střídaly na obou stranách a hned od začátku bylo jasno, že utkání bude ve znamení souboje brankařů.
Ani jeden nechtěl udělat chybu. Ale přece se tak stalo. Při jedné z akcí Kolína hodil domácí gólman po Pittlovi hokejku a za tento faul bylo nařízené trestné střílení. To ale domácí lapač vychytal, a tak došlo až na samostatné nájezdy.
Ani v nich se týmům nedařilo střelecky, a tak rozhodla až jediná trefa domácích z předposlední série. Kolín doplatil na střeleckou nemohoucnost a prohrál 0:1 po nájezdech.
Kolín: M. Šupík - Bášti, Kašpar, Smeták, Novák - Marek, Skořepa, Novotný - Dedek, Meloun, Pittel. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0, 1:0.

(Tereza Hölzlová)