Ekonom Devils – HBC Kolín 4:8

Vyrovnané utkání a boj o důležité body vyvrcholil ve třetí třetině. Tu ovládli hosté, a zaslouženě si tak z pražského hřiště odvezli jasnou výhru 8:4.
Sobotní zápas tak jednoznačný, jak naznačuje výsledek, ale nebyl. Domácí posílení už o řadu hokejistů dlouho odráželi tlak Kolína a ve druhé třetině šli dokonce do vedení. Povedl se jim totiž skvostný obrat. V úvodním dějství nezpanikařili a s klidnou hlavou dohnali dvougólové manko a jako třešničku na dort přidali branku, která pro ně znamenala průběžné vedení 4:3.
Jenže kolínští mají formu, a tak stejně nakonec Ekonomu výhru vyfoukli. Poslední část utkání probíhala již zcela podle jejich taktovky a třemi góly nekompromisně vyčíslili svou převahu.
„Bylo to naše nejlepší utkání, k čemuž přispěla i kvalita soupeře a průběh zápasu. Po vydařeném začátku jsme dovolili jít soupeři do vedení, ale díky perfektní třetí třetině jsme otočili výsledek v náš prospěch. Střelecky se nám teď opravdu daří,“ okomentoval zápas kapitán Kolína Michael Kašpar.

Branky: Skořepa 4, Marek 2, Novotný, Š. Kunášek. Třetiny: 3:3, 1:2, 0:3.
Kolín: M. Šupík - Kašpar, Novák, Vagenknecht, Přibyl, Smeták, Bášti - Marek, Skořepa, Novotný – Dedek, Pittel, Terč - J. Kunášek, R. Miška, Š. Kunášek.

HBC Kolín – HC Kert Park Praha B 7:2

Nedělní zápas kolínským tolik vrásek nenadělal. Hostili totiž osmý celek tabulky, který navíc přijel jen se sedmi hráči do pole.
Jednoznačně lepší domácí si mohli dovolit i nepříliš povedenou druhou třetinu, ve které vyšli střelecky naprázdno. Neproměněné šance si totiž vynahradili ve zbývajících minutách a bez problémů přejeli Pražany 7:2.
„Zápas se nám moc nepovedl. Byli jsme teda po celou dobu lepší, ale klidně jsme mohli dát víc gólů. Zvlášť ve druhé třetině jsme hráli složitě. V poslední části se nám naštěstí opět střelecky zadařilo. Tohle jsou pro nás povinné tři body,“ řekl po utkání Michael Kašpar.

Branky: Skořepa 3, J. Kunášek 2, Š. Kunášek, Bášti. Třetiny: 3:1, 0:0, 4:1.
Kolín: M. Šupík - Kašpar, Novák, Přibyl, E. Šupík, Bášti, Smeták – Marek, Skořepa, Novotný – Dedek, Pittel, Terč – Koláčný, R. Miška, J. Kunášek, Š. Kunášek.