Vůbec první, kdo okusil příchuť nového ledu, byli kolínští junioři. Ti se pod vedením trenéra Václava Ráce připravují už na svou pátou ligovou sezonu. „Prvních čtrnáct dnů máme tréninky zaměřené především na vytrvalost, pak už začneme s nacvičováním a rychlostní vytrvalostí,“ řekl k náplni letní šéf juniorské střídačky.

Po nich se poprvé letos sklouzli kolínští hokejoví žáci, ledovou plochu trochu rozehřáli mladší dorostenci a od šesti hodin už čekal první trénink také kolínské seniorské Kozly. Jak jsme vás již informovali, trenér Stanislav Bednář měl na zahajovacím tréninku k dispozici sedmnáct hráčů do pole a dva gólmany.

Pondělní tréninkový maratón pak zakončili vozíčkáři. Kolínští sledge hokejisté se coby úřadující mistr české ligy připravují na sezonu, ve který mají cíl jasný. Obhajobu titulu. „Kádr jsme posílili o dva reprezentanty, hráče Karlových Varů. Přestoupil k nám Tomáš Kvoch a na hostování přišel Michal Geier. S loňským kádrem posíleni ještě o tyto dva hráče půjdeme jasně za obhajobou titulu. Řeknu to ale takto, nepostup do play off by byl absolutní zkrat,“ zdůraznil manažer kolínských sledge hokejistů Michal Najbrt.

Svěřenci trenéra Tejkala začínají svou soutěž už za čtyři týdny. Ještě před tím je ale čeká něco jako malá generálka. „Čeká nás mezinárodní sledge hokejový turnaj ve Studénce, kde budou čtyři zahraniční týmy a čtyři české týmy. Bude to vlastně víkend před startem soutěže, takže to bereme jako generálku,“ doplnil Najbrt.

Kolínští Draci se před domácím publikem letos poprvé představí 6. listopadu, kdy hostí České Budějovice. „Letos vyšlo rozlosování tak, že první půlku hrajeme pořád venku, a tu druhou zase doma,“ vysvětlil Najbrt.

Posledním týmem, jenž má kolínský stadion za domácí, a který začal letošní přípravu, byl celek Žabonos. Loni osmý tým krajské ligy má letos metu opět jasně nastavenou. Postoupit do vyřazovacích bojů, tudíž se probojovat do nejlepší osmičky. Žabonosy, nebo-li kádr složený převážně z odchovanců Kolína a bývalých kolínských hokejových ikon, si to letos budou nově rozdávat se sousedními Poděbrady. Za ně nastupuje další plejáda bývalých kolínských hráčů a odchovanců. Takže šlágr soutěže je jasný.

Rozpis přípravných zápasů, které budou v srpnu k vidění na kolínském zimním stadionu, najdete v tabulce.

Svou letošní premiéru už mají za sebou starší dorostenci, kteří po jediném tréninku na ledě hostili Nymburk a vyhráli 5:1. „V úterý jsme byli poprvé na ledě a hned ve středu jsme hráli, takže někteří hráči na ledě tak trochu klopýtali, ale dali jsme i vcelku pěkné góly a vyhráli jsme, takže na úvod dobré,“ řekl k prvnímu přáteláku sezony trenér starších dorostenců Jiří Kadlec.

Další přátelský zápas se na kolínském ledě odehraje už v pátek. A-tým po čtyřech trénincích vyjede proti nováčkovi skupiny, Chotěboři. Zápas začíná v 17.30 hodin.

Seznam nejbližších přípravných zápasů na ledě Kolína
13.8. 17:30 Kolín A – Chotěboř
13.8. 10:00 Kolín 5+6.třída – Mladá Boleslav
14.8. 10:00 Kolín JUN – Letňany
15.8. 10:00 Kolín MD – PZ Kladno
18.8. 10:00 Kolín SD – Velké Popovice
19.8. 18:00 Kolín A – Kolín 1970
20.8. 19:00 Kolín JUN – Nymburk
21.8. 10:00 Kolín 7.+8.třída – Pardubice
26.8. 17:30 Kolín A – Hradec Králové
27.8. 17:00 Kolín A – Kutná Hora

(Tereza Hölzlová)