Kolín – Žďár nad Sázavou 5:1

Tak to byla parádička. Kolínští hokejisté na domácím ledě vyhráli třetí zápas v řadě a podruhé za sebou přejeli soupeře rozdílem třídy. Pokud to tak půjde dál, kolínské kluziště se stane postrachem soupeřů.

Kozlové v zápase proti Žďáru nad Sázavou proměnili, na co sáhli a dvakrát se dokonce trefili ve vlastním oslabení. Skóre utkání otevřel už ve 3. minutě Václav Čtvrtečka, když v oslabení využil zmatku před žďárskou brankou a překvapil ze strany. Na 2:0 zvyšoval v přesilovce Nedbal, poté co od modré našel skulinu nad betonem gólmana Vajnera. Když pak na začátku druhého dějství poslal Pospíšil Kolín po Mejzrově individuálním průniku přes celé hřiště do třígólového vedení, scénář duelu zdál se být už poměrně jasný.

Domácí borci nepřestali makat ani poté, co Žďár v přesilovce snížil na 3:1. Ba naopak. Ještě před druhou přestávkou poslali do žďárské branky další dva puky a do poslední části utkání si tak nesli čtyřgólový náskok. Ten si bez jakýchkoliv obtíží pohlídali a zaslouženě vyhráli.

Branky: 3. Čtvrtečka, 15. Nedbal (Tondr), 24. Pospíšil (Mejzr), 36. Nedbal (Tondr), 39. Malý (Nekvasil) – 33. Pleva (Dítě). Rozhodčí: Stolín – Lučan, Šmika. Vyloučení: 10:7, navíc Čtvrtečka (KO) a Smejkal (ZR) trest do konce utkání. Využití: 2:1. Oslabení: 2:0. Třetiny: 2:0, 3:1, 0:0. Diváků: 500.
Kolín: Blažek - Nedbal, Tondr, Pýcha, Morkes, Kopecký, Rejthar - Mejzr, Pospíšil, Skokan - Nekvasil, Pomichálek, Jonáš - Čtvrtečka, Kubát, Manhart - Malý.

(Tereza Hölzlová)