Žabonosy – Králův Dvůr 2:3

Ospalý začátek se Žabonosům nevyplatil. Hosté je zaskočili dvěma rychlými góly a domácí to už nedotáhli. V šesté minutě otevřel skóre zápasu trefou od modré kapitán Matula. Tři minuty poté vypadl domácímu Muzikovi puk z betonů, a to znamenalo už dvougólovou ztrátu. Žabonosy ale neskládaly zbraně a ještě v první třetině se jim podařilo vstřelit kontaktní branku.

Karel Jelínek na kruzích nepříjemně vypálil. Jeho střelu gólman hostí sice kryl, ale vyrazil ji jen před sebe a to byla šance pro Smítku. Ten se puku zmocnil, objel ležícího gólmana a do prázdné snižoval na 1:2.

Od druhé třetiny se staly Žabonosy pro hosty vyrovnaným soupeřem, dostaly se do tempa. Své zlepšení ale nedokázaly vyčíslit gólově. Naopak hosté udeřili potřetí a znovu odskočili na rozdíl dvou branek.

S nepříznivým vývojem domácí bojovali i ve třetí části. A i když se jim po celou třetinu nedařilo střelecky, v závěru proměnili utkání v drama a napětí v hale se dalo krájet.

Je minuta a půl před koncem. Domácí kouč Hnida si bere oddechový čas a po něm posílá na led šestici hráčů, gólmana ale nechává na střídačce. Riskuje power play. Rozhodčí hází buly. Král získává kotouč pro sebe a rozjíždí se akce. Od modré se puk dostane až za branku. Odtud Turyna přihrává k levé tyčce na Krále. Ten ihned posílá k pravé na Kozderu, který z první střílí a spustí vlnu euforie z branky.

Do konce zápasu zbývá ještě osmdesát vteřin a domácí zkouší totéž znovu. A i podruhé vyskočí radostí. Po chvíli váhání ale hlavní sudí gól neuznává. Nesmyslně totiž zapískal ještě před tím, než puk proťal brankovou čáru. Protesty ze strany domácích už byly zbytečné, a tak jim nezbylo nic jiného než oči pro pláč. Prohráli 3:2.

Branky: Smítka, Kozdera – Matula 2, Rákosník. Třetiny: 1:2,0:1, 1:0. Žabonosy: Muzika – Hnida, Švanda, Nedbal, Novák, Smítka – Terč, Honz, Kolář – Turyna, Král, Kozdera – Chochola, Jelínek, Jiránek.

(höl)