Celek z lázeňského města totiž letos vybojoval postup do čtvrté nejvyšší soutěže v Čechách. A nebude to jen souboj dvou blízkých měst, ale též řady hráčů, kteří kdysi oblékali dres kolínských Kozlů. „Určitě to bude příjemné zpestření. Plno známých tváří a hlavně je to kousek od Kolína,“ těší se na derby nejproduktivnější hráč Žabonos a legenda kolínského hokeje Michal „Kosťa“ Král.

Vám nedávno skončila sezona, ve které se vám střídavě dařilo a nedařilo. Nakonec jste skončili osmí a postoupili do vyřazovacích bojů. Jak ji hodnotíte?
My jsme si před sezonou žádné cíle nedávali, ale myslím, že postup do play-off byl po průběhu sezony úspěchem.

Osmé místo jste zachraňovali na poslední chvíli. Co to, že jste nakonec měli takové problémy dostat se do play-off? Není to trochu zklamání?
Myslím, že jsme hráli to, na co jsme měli. Šli jsme zápas od zápasu. Někdy se nám nedařilo, jindy jsme zase podali výborný výkon a dokázali porazit třeba i vítěze soutěže Rakovník.

V play-off jste vypadli hned v prvním kole. Rakovník byl nad vaše síly. Jaká to pro vás byla série?
Myslím, že to bylo podobné jako loni s Kutnou Horou. Soupeř s ambicemi na postup do druhé ligy a posilami, které výborně bruslili. A i když jsme se snažili mu postup ztížit, nakonec se nám to nepovedlo.

Přestože Rakovník vyhlásil útok na postup do druhé ligy, vítězem se stal celek Slaného. Co tomu říkáte?
Zápasy jsem neviděl, ale oba soupeři se během sezony ukazovali jako kvalitní. A v těchto utkáních play-off často rozhoduje i štěstíčko.

(Tereza Hölzlová)