HC Poděbrady – HC Žabonosy 3:5

Úvodní třetina byla nejvyrovnanější. Poděbradští hokejisté si drželi své pozice a hosty k do vážných situací nepouštěli. Přesto domácí inkasovali, když se tečí prosadil Hutla. Domácí měli několik příležitostí k vyrovnání, ovšem gólman hostí Muzika puk za svá záda nepustil.

Ve druhé části poděbradští polevili v obranné hře a zkušený tým hostí toho okamžitě využil ke vstřelení tří branek. Naopak domácí se v koncovce trápili a nechávali vyniknout i druhého gólmana hostí Myřátského, který v půlce zápasu vystřídal Muziku.

Až ve třetí dvacetiminutovce protrhli domácí střeleckou smůlu a třemi brankami zdramatizovali utkání. V poslední minutě se poděbradští pokusili v power play o vyrovnání, ovšem těsně před koncem inkasovali do prázdné branky popáté.

Trenér Žabonos Josef Hnida nebyl po zápase s výkonem svých svěřenců spokojen a jen těžko hledal slova, kterými by zhodnotil utkání. „Měli jsme šest tréninků a toto byl náš první a zároveň poslední přípravný zápas před mistrovskou sezonou. S naším výkonem spokojen nejsem. Bylo to špatné, nehráli jsme dobře. Do startu soutěže zbývají dva tréninky, tak se to snad ještě zlepší. Dnes nám chyběli čtyři hráči a bylo to znát. Pokud by však hrála obě mužstva v sezóně tak jako dnes, tak to vidím špatně s oběma.“

Naopak trenér domácích David Kubát byl i přes prohru s výkonem svých svěřenců spokojen. „V zápase jsme dostali lekci z produktivity a všechny góly jsem dostali po individuálních chybách. V poslední třetině jsme se chyb vyvarovali, a sami jsme konečně začali střílet branky. Utkání se nám podařilo na konci ještě zdramatizovat. Myslím si, že náš výkon je dobrým příslibem pro soutěž,“ řekl po zápase trenér Poděbrad David Kubát.

Branky: 48. Skokan, 50. Terč, 57. Skokan – 14. Hutla, 29. Svoboda, 35. Nedbal, 38. Hutla, 60. Král. Třetiny: 0:1, 0:3, 3:1.
Poděbrady: Král (od 41. Březina) – Pozník, Hurt, Buldra, Končák, M. Hněvsa, Zeman, M. Drahoňovský – Malý, Skokan, J. Hněvsa – Löffelmann, Pittel, L. Drahoňovský – Struhala, Terč, Vašát – Svoboda.
Žabonosy: Muzika (od 32 . Myřátský) – Hnida, Chochola, Nedbal, Novák, Smítka, Kunášek, Honz, Král, Turyna, Svoboda, Hutla, Beňovský, Veith.

(Jakub Marvan)