Že si přijely pro tři body, daly Žabonosy najevo už v úvodních minutách. Rychle otevřely skóre zápasu a do druhého dějství si odnesly dvougólový náskok.
Během druhé dvacetiminutovky se ale na vlastní kůži přesvědčily, že rčení “nedáš, dostaneš“ má něco do sebe. Samy totiž kupu šancí neproměnily, a domácí pak během dvaceti sedmi vteřin vyrovnali.

Rychlé srovnání stavu však nevyvedlo Žabonosy z míry a bojovaly až do konce. Ve třetí části ale ne a ne se střelecky prosadit. Tři body přinesla až akce v samém závěru hry. Karel Kozdera poslal kotouč z rohu přes celé kluziště až na útočnou modrou, kde čekal připravený Martin Turyna. Ten se bez ostychu puku ujal, na domácího gólmana naznačil kličku a nakonec zakončoval střelou nad vyrážečku.

Zisk třech bodů tři kola před koncem soutěže pro Žabonosy znamená upevnění šesté příčky a zvýšení náskoku na sedmou Zlonici na čtyři body.

Branky: Turyna 2, Nedbal, Honz. Třetiny: 1:3, 2:0, 0:1.
Žabonosy: Hušek - Chochola, Hnida, Novák, Nedbal, Švanda, Smítka – Hartman, Honz, Terč – Turyna, Jelínek, Kozdera – Jiránek, Svoboda, Holoubek.

(Tereza Hölzlová)