Kolín – Trutnov 4:3 po sn

Když devět minut před koncem Kolín prohrával 0:3 a sudí nařídil trestné střílení, na tribunách to jemně zašumělo. Branka by znamenala ještě reálnou možnost snížit a vrátit se zpět do hry.

Jenže Kubišta nedal. A tak nadšení pominulo. Kolín totiž nepředváděl nijak oslnivou hru a hrál spíš nervózně a nepřesně. To by si snad musel pomoct kouzelnou formulí, aby se zmátořil. Ale nakonec ani čáry potřeba nebyly. Stačila k tomu přesilovka.

V 54. minutě nastartoval spanilou jízdu za vyrovnáním v přesilovce Karel Nedbal, minutu na to ve vlastním oslabení vlil novou krev do žil svým spoluhráčům kapitán Malý, když ujel a zamířil přesně do růžku. A v 60. minutě nastala euforie. Trenér Bednář odvolal gólmana a Kozlové se v šesti pokoušeli dokonat obrat. A podařilo se. Třicet sedm vteřin před koncem Dulovec zarazil poslední hřebíček. Dorazil Nedbalův puk od modré.

Kolín během šesti minut dokázal nemožné. Stoprocentně obrátil obraz hry a vývoj utkání. Vyrovnal. Na poslední chvíli tak zachránil alespoň bod.

Hurá, radovali se nejen Kozlové, ale i kolínští fanoušci. Bod byl doma. A to ještě nikdo nevěděl, že domácí přidají ještě další. Rozhodly o tom nájezdy.

Jiří Drak se stal jediným, kdo v nájezdech slavil úspěch, a přisoudil tak Kolínu dva body.
Neporazitelnost Kolína na domácím ledě tak stále trvá.

Branky: 54. Nedbal (Morkes), 55. Malý (Morkes, Nedbal), 60. Dulovec (Nedbal, Skokan), 65. Drak - 14. Malinský (Mečiar, Havlíček), 34. Šimoníček (Jindřich), 40. Chytráček (Mečiar, Havlíček). Rozhodčí: T. Würtherle – Jechoutek, Kotek. Vyloučení: 7:9, navíc TS za faul Kuny (TRU). Využití: 1:3. Oslabení: 1:0. Diváků: 600. Třetiny: 0:1, 0:2, 3:0, rozhodující nájezd Drak.
Kolín: Blažek – Nedbal, Procházka, Pýcha, Přibyl, Kubát Drak – Skokan, Malý, Musil – Hloušek, Kubišta, Morkes – Mejzr, Pospíšil, Dulovec – Pomichálek, Manhart.