Konečně. Po mnoha peripetiích se i kolínští hokejisté dostali na led. V konkurenci druholigových rivalů jako jedni z posledních. „Ale připraveni na sezonu budeme, to se soupeři mohou spolehnout,“ hecuje kouč Stanislav Bednář.

Jeho svěřenci nazuli brusle teprve v úterý 12. srpna. A kvůli rekonstrukci střechy kolínského zimního stadionu v nuceném azylu. Finální přípravu zahájili v ČEZ Areně v Pardubicích. Na východě Čech se sejdou ještě ve středu a ve čtvrtek. To už ale budou trénovat v sousední malé hale. „V pátek budou mít kluci volno, v sobotu potrénujeme v Nymburce a v neděli nás čeká první zápas v Chrudimi proti Kutné Hoře,“ shrnul Bednář.

Na úterním tréninku se mu sešlo devatenáct hokejistů a tři brankáři. Scházel pouze matador Václav Čtvrtečka. „Omluvil se kvůli práci,“ podotkl kouč, který letos povede hodně omlazený celek. „Budeme stavět na odchovancích. A mužstvo se snažíme vhodně doplnit posilami odjinud,“ řekl generální manažer Radek Kmoníček. Jména případných noviců ale zatím tají.

Skvělou zprávou pro fanoušky by měly být návraty opor. Z ročního působení v Benátkách, kde vybojovali postup do první ligy, se v kabině přihlásili obránce Karel Nedbal a útočník Josef Malý. Ten je žhavým kandidátem na post kapitána. „To je předčasné komentovat. Ale na zápasy v dresu Kolína už se zase těším,“ uvedl Malý.

Staronová tvář se objevila i mezi tyčemi. Po pětiletém působení na zahraničních angažmá v Belgii, Nizozemsku, ale i Rusku se objevil sedmadvacetiletý Tomáš Kalousek. „Exotiky bylo dost, chci se usadit. A chtěl bych se v Kolíně prosadit na post jedničky,“ hlásí odhodlaně Kalousek, který se s Kolínem nerozešel zrovna v dobrém. „Ale tak to v hokeji chodí. Tenkrát jsem moc nechytal a cítil se uražený. Proto jsem odešel. Teď jsem zase tady a chci za Kozly chytat,“ dodal.

Další přípravné zápasy: Trutnov (19. 8., 18.00), K. Hora (24. 8., 18.00), Trutnov (28. 8., 18.00), Jablonec (2. 9., 18.00), Nymburk (9. 9., 18.00).

Hráči jsou někdy jako malé děti, zažertoval manažer

Máte někdo nůžky, nebo nožík? Něco mě tahá v rukavicích, potřebuju to ušmiknout. To já mám větší brusle, nepomáhají mi ani dvoje ponožky. Hele, nedostal jsem větší hokejku, než jsem chtěl?

Tak i tohle byl první trénink kolínských hokejistů na ledě v pardubické ČEZ Areně. „Uf, někdy je to jak s malýma dětma,“ ulevil si v žertu generální manažer klubu Radek Kmoníček, který pro tým zařizoval nové části výzbroje. Včetně bruslí. „Některé požadavky jsou neuvěřitelné. Třeba ty brusle si kluci zkoušeli, aby jim seděly,“ povzdychl si a honem šel na mobilu vytočit číslo majitele obchodu s hokejovým zbožím, aby se pokusil zjednat nápravu.

To navrátilec z Benátek Josef Malý si na nové brusle nepotrpí. Je zvyklý na staré. I přesto se ale objevil zásadní zádrhel, kvůli kterému se zdržel v kabině a na led dorazil s dvacetiminutovým zpožděním. „Na starou botu mi nešly namontovat nové nože. Tak jsme to v kabině ještě řešili. Ale už je to v pohodě,“ prohodil sedmadvacetiletý útočník.

Jak v úterý nastoupili?

Modří: Procházka – Šindelář, S. Skokan, Hutla
Bílí: Nedbal, Voříšek – Malý, Pomichálek, L. Skokan
Červení: Pýcha, Morkes – Hloušek, Kubát, Mejzr
Žlutí: Honz ml., Pišta – Löffelmann, J. Kunášek, Š. Kunášek