Zatímco to vypadá, že za zdmi kolínského zimního stadionu se nic neděje, je léto, hokej se nehraje, tak tam nejenže makají kolínští hokejisté, ale pilně se pracuje i vedení klubu. Nejožehavější otázkou jara byla volba šéftrenéra mládeže.

Na konci loňské sezony klub vyhlásil výběrové řízení na pozici šéftrenéra mládeže. Jak vypadá. Jaká je současná situace na tomto postu?
Po problémech v minulé sezóně klub angažoval dva trenéry na plný úvazek. K Václavu Rácovi, který v pozici šéftrenéra mládeže působil v minulých dvou letech, se připojil bývalý vynikající hráč Kolína a současná opora prvoligového Hradce Králové Jiří Kadlec. V každé z kategorií (kromě mladšího dorostu) bude působit jeden z dvojice trenérů na plný úvazek a alespoň jeden trenér na úvazek částečný.

Z čeho plynulo takové rozhodnutí?
Důvodem změn byla situace z minulého roku, kdy jeden z trenérů v polovině sezóny opustil tým, což přineslo značné komplikace ve druhé části sezóny. Dalším důvodem je zvýšení kvality výchovy mládeže a zlepšení vazeb mezi jednotlivými ročníky.

Jak probíhalo výběrové řízení a kolik se přihlásilo uchazečů?
Do výběrového řízení se přihlásilo 11 uchazečů. Ve druhém kole jsme měli tři jména a už se jen rozhodovalo, zda zvolíme model se dvěma nebo třemi trenéry. Nakonec nám finance povolily jen dva, přesto to bude výrazné zlepšení situace oproti loňské sezóně.

Udály se od konce sezony nějaké další změny ve vedení či chodu klubu?
Změny se vesměs týkají mládeže. Kromě dvou hlavních trenérů by měla být zřízena i komise mládeže, jejíž zástupce bude docházet na schůzky se Správní radou oddílu. Slibujeme si od toho zlepšení komunikace s trenéry, vedoucími, hráči a rodiči.

Jak vůbec vypadá aktuální složení seniorského týmu?
Letní přípravu zahájila necelá dvacítka hokejistů. Jedná se většinou o hráče, kteří už u nás působili loni. Tým se doplňuje z juniorky a s týmem trénuje také Kubišta a Hloušek.

Trenérské dvojice
sezona 2010/2011

A-tým: Bednář, Tumpach
Juniorka: Rác, Lupínek,
Starší dorost: Kadlec, Špringl,
Mladší dorost: Vaněk, Nedbal,
7.+8. třída: Kadlec, jméno druhého trenéra bude upřesněno, z důvodu zaneprázdnění vlastní podnikatelskou činností nepřijal nabídku Dušan Pešek,
5.+6. třída: Rác, Jelínek (6), Růžička (5),
4. třída: Kadlec, Hasil,
3. třída: Rác, Šupík,
nábory, nultý ročník, 1+2: Rác, Kadlec a skupina dalších trenérů. Vesměs ti, kteří se už v této kategorii angažují nebo projevili zájem v posledních měsících.

Tereza Hölzlová