V červnu bylo odhlasováno, že se bude hrát pouze ve dvou skupinách - Západ a Východ. Vše měl odsouhlasit VV ČSLH, který se v sobotu 26. června sešel v Karlových Varech. Tam se však o podobě druhé ligy nejednalo a tak se definitivně rozhodlo až 1. července. 2. liga se nakonec nebude hrát ve dvou skupinách jak si kluby odhlasovaly, ale bude se hrát stejně jako vloni ve třech skupinách.

Skupinu Západ a Střed bude hrát 10 mužstev, na Východě bude týmů 15. Slaný ani Karviná tedy ve 2. lize nenastoupí. Ve skupině Střed se týmy utkají čtyřkolově každý s každým. Kolín hned v 1. kole nastoupí na domácím ledě v derby proti Kolínu. Sezóna začíná 11. září, prvních 8 týmů postoupí do play off, poslední jde do baráže. O postup se v baráži o 1. ligu poperou tři vítězové skupin s posledními dvěma týmy 1. ligy.

Skupina Západ: Sokolov, Česká Lípa, Děčín, Klášterec n. O., Klatovy, HC Milevsko 2010 (nově vzniklý klub), Roudnice n. L, Řisuty, Most, Jablonec n. N.
Skupina Střed: Benešov, Chotěboř, Kobra Praha, Trutnov, Jindřichův Hradec, Nymburk, Žďár n. S., Pelhřimov, Kutná Hora, Kolín.
Skupina Východ: Valašské Meziříčí, Břeclav, Frýdek-Místek, Havířov, Orlová, Opava, Uherské Hradiště, Uničov, Přerov, Šumperk, Prostějov, Nový Jičín, Hodonín, Vsetín, VSK Technika Rosice.

Jakub Marvan