Pepíku, vy jste derby proti Nymburku jen sledoval. Proč jste do utkání nenastoupil?
V zápase proti Hodonínu jsem si natáhl tříslo. Měl jsem to týden v klidu. V sobotu jsem to zkusil na ledě, ale nešlo to ještě, takže jsem v neděli hrát nemohl.

V dalším mači už bychom vás mohli vidět?
Zkusím trénink a uvidím, jak to bude vypadat.

Jak byste okomentoval utkání? Moc dobře se asi nesledovalo, že?
Deset minut jsme hráli dobrý hokej, pak jsme dostali první gól a skončil pro nás celý zápas. Pak jsme přestali hrát a už to nebylo dobré.

V čem je problém? Omílá se to pořád dokola, ale ne a ne se to změnit…
Za prvé nedáváme branky. Za druhé, když nám soupeři ulítnou, tak nás z toho většinou potrestají. Ulítnou podruhé, dají druhou branku, a my si pak už neplníme věci, které máme a dostaneme gólů víc.

V derby proti Nymburku fanoušci dali výrazně najevo svou nespokojenost a skandovali nejrůznější věci. Nevyhnuli se ani pokřiku, který jednoznačně říkal, že za problémy může trenér Rác, ať skončí. Jak se k tomu staví hráči v kabině?
Mě osobně a vlastně všechny z týmu mrzí to, co jsme v neděli slyšeli, co se v Nymburce odehrálo. My prostě neplníme to, co nám trenér řekne. A to, jak hrajeme, je věc naše a není to o tom, že někdo stojí na střídačce a dělá něco špatně. Prostě my na ledě hrajeme špatně. Musíme to změnit a začít hrát lépe, jezdit po zadku a otočit to.

Myslíte, že by jedna výhra mohla to celé nakopnout? Nebo myslíte, že v zápase proti Nymburku, když by se podařilo vsítit v tom úvodním tlaku branku, že by byl zápas úplně jiný?
Je to kdyby. My jsme nedali, oni dali. My pak začali lítat, hned jsme chtěli vyrovnat, dělali jsme chyby a dostali další branku a bylo to.

Jaká je atmosféra v kabině?
My se pořád přes to všechno hecujeme. Vidíme, že nás soupeř nepřehraje v určitých věcech. My vidíme, že na všechny soupeře máme. Bohužel teď prohráváme, a to je hokej. Nedáváme góly, dostáváme ze všeho. Ale my budeme hrát dál, rozhodně nejsme odevzdaní, v kabině nebrečíme. Máme hlavy nahoře. Je odehraná teprve jedna čtvrtina, soutěž je ještě dlouhá a my musíme jít dál a otočit to.

Ve středu vás čeká zápas s Chotěboří. To je tým, proti kterému by se mělo bodovat…
My jsme teď poslední a nemáme soupeře, se kterým bychom měli bodovat. My už musíme bodovat. Jestli ne, tak budeme hlouběji a hlouběji. Chceme to otočit a změnit. Jak to změníme, to je otázka. Už nebudu slibovat, že do toho dáme vše. To je jasné, dáme do toho vše, ale může to dopadnout jakkoliv. Proti Nymburku taky kluci bojovali až do konce. Nevzdali nic. Ale nešlo to a nedopadlo to.