Kolín – Rokycany 5:1

„Pevně věřím, že špatnou sérii prolomíme už dnes proti Rokycanům,“ doufal před zápasem trenér Kolína Petr Buben. Přání se mu nakonec splnilo.
Jeho svěřenci zřejmě chtěli totéž a od začátku šlapali na plné obrátky. A rozhodně se jim to vyplatilo. Do vedení se díky trpělivé hře bez chyb dostali už v úvodní třetině.

První skalp vytěžili kolínští hokejisté z nájezdu dva na jednoho. Kapitán Hutla poslal přesný pas na Pištu. Ten se neunáhlil k předčasné přihrávce na vlevo najíždějícího Mejzra, ale takticky podržel puk na hokejce do poslední chvíle. Nabídl tak Mejzrovi kotouč až přímo před prázdnou klec. Na parádní akci rychle navázal bek Pýcha, jehož střela od modré našla přesné umístění a poslala Kozly do kabiny s dvoubrankovým vedením.

Vlažný nástup do druhé třetiny znamenal snížení Rokycan na 2:1, ale to bylo z jejich strany vše. Kozlové se totiž vrátili do kolejí z první části a třemi ranami v poslední třetině utkání jasně rozhodli, že body budou patřit jim.

Rozdíl dvou branek vrátil Kozlům Martin Mejzr nechytatelnou střelou do pravého horního rohu. Kolínský bojovný plamínek neuhasila ani následná početní nevýhoda. Ba naopak. Pýcha poslal ve vlastním oslabení kupředu Javůrka, který před gólmanem nezaváhal. Závěrečnou trefu přidali Kozlové v přesilovce. Pod víko pečetil dva body Kolína Jiří Pišta.

„Musím kluky pochválit. Zodpovědně si plnili své povinnosti, a to i dozadu. Makali celý zápas, a i když mohli rozhodnout dříve, tak jsem rád, že v poslední třetině soupeře jasně přehráli a také přestříleli. Připomínalo mi to mužstvo z první čtvrtiny soutěže. Doufejme, že to bude trvalejšího charakteru,“ uvedl spokojený kouč Buben.

Branky: Mejzr 2, Pýcha, Pišta, Javůrek. Třetiny: 2:0, 0:1, 3:0. Kolín: Truhlář – Kopecký, Pýcha, Pohl, Přibyl, Barták – Beňovský, Kedršt, Javůrek – Mejzr, Hutla, Pišta – Pecka, Š. Kunášek, Honz – Marek, Nekvasil.