Junioři konečně vyhráli, porazili Rokycany

KOLÍN - Dlouhých osm zápasů museli ligoví junioři Kolína čekat na vítězství. Naposledy vyhráli na konci října v Rokycanech. Od té doby nic. Tentýž soupeř podlehl Kozlům i v neděli a dovolil jim tak přestřihnout špatnou nit, které se mladíci dlouho drželi.

12.12.2007 1

Kolínský kotel.Foto: DENÍK/Michal Pavlík

Kolín – Rokycany 5:1

„Pevně věřím, že špatnou sérii prolomíme už dnes proti Rokycanům,“ doufal před zápasem trenér Kolína Petr Buben. Přání se mu nakonec splnilo.
Jeho svěřenci zřejmě chtěli totéž a od začátku šlapali na plné obrátky. A rozhodně se jim to vyplatilo. Do vedení se díky trpělivé hře bez chyb dostali už v úvodní třetině.

První skalp vytěžili kolínští hokejisté z nájezdu dva na jednoho. Kapitán Hutla poslal přesný pas na Pištu. Ten se neunáhlil k předčasné přihrávce na vlevo najíždějícího Mejzra, ale takticky podržel puk na hokejce do poslední chvíle. Nabídl tak Mejzrovi kotouč až přímo před prázdnou klec. Na parádní akci rychle navázal bek Pýcha, jehož střela od modré našla přesné umístění a poslala Kozly do kabiny s dvoubrankovým vedením.

Vlažný nástup do druhé třetiny znamenal snížení Rokycan na 2:1, ale to bylo z jejich strany vše. Kozlové se totiž vrátili do kolejí z první části a třemi ranami v poslední třetině utkání jasně rozhodli, že body budou patřit jim.

Rozdíl dvou branek vrátil Kozlům Martin Mejzr nechytatelnou střelou do pravého horního rohu. Kolínský bojovný plamínek neuhasila ani následná početní nevýhoda. Ba naopak. Pýcha poslal ve vlastním oslabení kupředu Javůrka, který před gólmanem nezaváhal. Závěrečnou trefu přidali Kozlové v přesilovce. Pod víko pečetil dva body Kolína Jiří Pišta.

„Musím kluky pochválit. Zodpovědně si plnili své povinnosti, a to i dozadu. Makali celý zápas, a i když mohli rozhodnout dříve, tak jsem rád, že v poslední třetině soupeře jasně přehráli a také přestříleli. Připomínalo mi to mužstvo z první čtvrtiny soutěže. Doufejme, že to bude trvalejšího charakteru,“ uvedl spokojený kouč Buben.

Branky: Mejzr 2, Pýcha, Pišta, Javůrek. Třetiny: 2:0, 0:1, 3:0. Kolín: Truhlář – Kopecký, Pýcha, Pohl, Přibyl, Barták – Beňovský, Kedršt, Javůrek – Mejzr, Hutla, Pišta – Pecka, Š. Kunášek, Honz – Marek, Nekvasil.

12.12.2007 VSTUP DO DISKUSE 1

Kulturní tipy z Kolínska

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.