„Určitě jste si všimli, že se děly věci během toho měsíčního volna," narážel hned v úvodu projevu manažer mužstva Plašil na pokus Kolína získat první ligu. „Že to nedopadlo, víte taky. Tak nemá dál smysl bavit se o tom, co by bylo kdyby, ale důležité je zmínit, že díky tomu snad navážeme užší spolupráci s městem," pokračoval manažer týmu s tím, že spolupráce klubu s městem může pro všechny znamenat už něco před samotným ostrým startem sezony.

„Město má zájem na tom, abychom se letos probojovali do baráže o první ligu, a tak se jedná o finanční podpoře. 19. srpna bude rozhodnuto, jestli dostaneme od města peníze na to, abychom doladili a posílili mančaft," nastínil Jakub Plašil to, že pokud by tým od města skutečně získal, mohlo by se jednat o příchodu dvou až čtyř nových hráčů. „Ti hráči ještě nebo v nedávné minulosti v Kolíně nepůsobili," nechal si jména pro sebe a dal prostor spekulacím.

Kozlové mají prvního profíka

Jak dále manažer A-týmu Kolína prozradil, Kolín se může prezentovat další zásadní novinkou. Od srpna bude mít ve svém týmu prvního profesionálního hráče. „Je to zástupce střední generace, má sportovní předpoklady, umí nahecovat spoluhráče a je velmi perspektivní do budoucna. Je to velký bojovník se srdcem a už i v jeho věku se dá mluvit o tom, že je kolínský patriot," tak přesně tak ho manažer Plašil popsal. A koho že se jedná? O čtyřiadvacetiletého Petra Morkese. Rozhovor s ním připravujeme.

Šéf organizačního týmu áčka pak všem připomněl změnu hracího systému a nastínil předsezonní touhy a cíle. Jak všichni očekávali, cíle to nejsou nízké. Play off je samozřejmostí a tou hlavní metou je baráž. „Z baráže postupují dva z pěti, takže procento možnosti postupu je vysoké. Bude záležet na nás," zdůraznil Plašil. „S každým v základní části budeme hrát dvoukolově, Chotěboř to vzdala, takže budou ještě dva volné dny během základní části. Delší bude ale play off. Navíc bude čtvrtfinále, které bude na dva vítězné zápasy, což může být zrádná věc," upozornil ještě na další noviny letošní sezony.

A pak? Pak už zavelel: „Svlékat a zkoušet." Na úvodní trénink totiž donesl nové týmové kombinézy a musely se vyzkoušet velikosti. A kdo vyzkoušel, rovnou zalehl na podlahu a pod dozorem hlavního kouče Václava Ráce pěkně po měsíčním volnu protahoval tělo. Před výběhem na hřiště a slíbeným fotbálkem.

„První dva tréninky budou jenom na rozhýbání a probuzení organizmu," uklidňoval své svěřence. „Od pondělí ale začne klasická náročná příprava na suchu, která bude směřovat k přípravě na ledovou plochu," upřesnil program na nejbližší dny trenér áčka Václav Rác.

A kdy že se Kozlové dostanou na led? Nejpozději 12. srpna. Vedení zimního stadionu ale slíbilo dělat vše proto, aby to bylo už o pár dní dříve.

Kdo trénoval?Gólman: František Moravec
Obránci: Martin Barták, Tomáš Pácal, Petr Pýcha, Jan Hanzl, Radek Špringl, Lukáš Skokan, Petr Chaloupka, Dominik Výborný, Jiří Kadlec ml.
Útočníci: Petr Morkes, Jiří Kadlec st., Martin Mejzr, Josef Malý, David Šafránek, Václav Jankovský, Martin Ježek, Dominik Zumr, Pavel Šifta, Jakub Semirád, Tadeáš Kočí
Chyběli: Jaroslav Brázdil, Ondřej Cerk, Pavel Kubát, Martin Vágner, Adam Herwig, Václav Čtvrtečka
Ukončili působení v Kolíně: Karel Nedbal (z vlastní vůle), Martin Svoboda a Petr Pospíšil (z rozhodnutí vedení mužstva)
Hostování do Kolína: odchovanec Kolína Marek Březina (ze Sparty Praha)Střídavé starty do Kolína: odchovanec Kolína Kryštof Kulhánek (z Mladé Boleslavi)