„Ano, oficiálně oznámil, že končí. Podle jeho slov cítil, že dozrál čas. Určitě nám bude chybět. Počítali jsme s ním k mladým klukům, ale respektujeme jeho rozhodnutí," komentoval odchod Karla Nedbala 
z týmu trenér Kolína Václav Rác.

„Na konci sezony ožil, vedle mladých kluků se mu dařilo a měl jim co předávat," doplnil ještě Rác s tím, že podobnou roli od něj čekal i v nadcházející sezoně.

Nicméně Kozlové se budou muset bez Karla Nedbala obejít. „Bylo to těžké rozhodnutí, ale v podstatě jsem ho udělal už v průběhu loňské sezony. Nepovedl se mi začátek sezony a řekl jsem si, že už jsem toho 
v Kolíně odehrál dost a že je na čase dát prostor mladým klukům," zdůvodňoval zkušený obránce, který si zahrál i první ligu v Benátkách nad Jizerou či Hradci Králové, své rozhodnutí.

S hokejem jako takovým ale Karel Nedbal nekončí. Už sice nebude oblékat kolínský dres, ale určitě ještě neukládá brusle ani hokejky do sklepa. „Chci si zahrát někde na nižší úrovni. Už jsem v kontaktu 
s určitým zájemcem, ale konkrétní zatím být nemůžu," naznačil Nedbal, že se mu angažmá na příští sezonu rýsuje. Bez hokeje tedy určitě nezůstane.

Jednačtyřicetiletý obránce v pondělí s Kozly do lesa tedy nevyběhl, koučovi Rácovi se přesto na úvodním tréninku objevilo nad dvě desítky hráčů a mezi nimi i staronové tváře. Gólman Jiří Blažek, který však avizoval svůj návrat do Francie a s Kolínem stráví jen tréninkové období, útočník Petr Pospíšil, který musel kvůli pracovním povinnostem část loňské sezony vypustit, a útočník Pavel Kubát, který zase dohrával loňskou sezonu v Poděbradech.

Celkem měl kouč Rác a asistent Lupínek na pondělním tréninku k dispozici 23 hráčů. „Bude nás ale až třicet. Na první trénink jsem měl nějaké omluvenky," doplnil Rác.

Nejméně oblíbená část hokejové sezony? Letní příprava

 „Mně letní příprava nevadí. Pohyb je zdravý," odpovídá ostřílený kolínský matador Jiří Kadlec na otázku, jak se těší na nejméně populární část hokejové sezony.

„Akorát si myslím, že začínáme moc brzy," dodává a po očku se dívá na vedle stojícího hlavního trenéra Václava Ráce, který však hned reaguje: „Není to brzo. Měli jsme od dubna volno a na konci března po skončení play off jsme měli jen pár tréninků." „Navíc je to úvodní týden, rozpohybujeme se, budeme víc na hřišti. Bude to takový nenásilný vstup do letní přípravy," uklidňoval kouč Kozlů Václav Rác své svěřence.

A jak se na letní přípravu těší další Kozlíci?
Útočník David Šafránek:
„Asi bych byl jediný, kdo by řekl, že se těší. Je to takové nutné zlo, ale už jsem si na to zvykl a nějak mi to moc nevadí. Jen se tedy letos začíná nějak moc brzy. A obávám se, že asi v tomto případě neplatí, čím dřív začneme, tím dřív skončíme (úsměv).

Univerzál Lukáš Skokan:
„Člověk se těší asi každý rok stejně. Je to neoblíbená část sezony, ale bez ní to nejde."

Útočník Pavel Šifta:
„Na jednu stranu mám letní přípravu rád, na druhou ne. Běhání mi ani nevadí, posilování mě baví, takže vesměs mě to vlastně baví."

Útočník Martin Mejzr:
„Toto snad ani nemůžu komentovat. Snažím se vytlačit z vědomí, že začíná ta dvouměsíční dřina (smích). Je to ale dřina, která je potřeba."

Obránce Petr Pýcha:
„Tak asi jako většina z nás se na letní přípravu moc netěším a vnímám ji jako nutné zlo, které nám snad ale pomůže ulehčit splnění vytyčeného cíle pro novou sezonu. Podle mě je to nejnáročnější část sezony, o to víc když to vše musíte skloubit ještě s prací. Na druhou stranu se zase ale těším na náš tým, že se zase po tak dlouhé době všichni společně sejdeme, zvedneme trochu železa, naběháme pár kilometrů, zkrátka se vypracujeme na léto do plavek (smích) a zažijeme i nějakou legraci."

Obránce Jan Hanzl:
„Jsem rád, že se konečně po čtyřech týdnech válení zase budu pohybovat. Ale bude to velká dřina, na kterou se netěší asi nikdo. Nicméně si uvědomuji, že je to potřeba. A zima se nás pak zeptá, co jsme dělali v létě (smích)."

Gólman František Moravec:
„Těším se z jediného důvodu, a to že zase budu s týmem v kontaktu, jinak je to pro mě spíš nutné zlo a moje nejméně oblíbená část sezony, ale bez ní to bohužel nejde."⋌⋌(höl)