„Alespoň si zatrénujeme v pořádné hale. A pěkně tam znějí mantinely, když do nich nastřelíte puk,“ zavtipkoval zkušený bek Karel Nedbal, který se do kádru vrací po ročním hostování v Benátkách nad Jizerou, kde společně s dalším kolínským navrátilcem Josefem Malým vybojoval postup do I. ligy.

Kozlové budou v srpnu trénovat i v Nymburce. Ale až po osmé hodině večer. „Lepší hodiny se nám nepodařilo sehnat. Jsme ale v krizové situaci rádi i za to,“ řekl generální manažer klubu Radek Kmoníček.

Hokejisté už zvolili i nového prezidenta. Oldřicha Marka, který v červenci abdikoval, nahradil člen správní rady a webmaster klubových internetových stránek Ondřej Franc.

A kdo by měl v úterý v Pardubicích nazout brusle?

Kádr Kolínských Kozlů nyní čítá pětadvacet jmen. A je hodně mladý. "Jde především o odchovance, na nich chceme stavět," zdůraznil manažer Radek Kmoníček.

Kouč Stanislav Bednář s asistentem Jiřím Tumpachem mají v současné době k dispozici tři brankáře (po pěti letech strávených v cizině, například v Belgii, se do Kolína vrátil žák pardubické hokejové školy Tomáš Kalousek a měl by být mezi tyčemi jednička), sedm obránců a patnáct útočníků.

"Ještě s některými hráči jednáme, protože bychom rádi mužstvo vhodně doplnili," řekl Kmoníček. Podle našich informací jde o jednoho velezkušeného obránce a také několik talentovaných odchovanců, kteří aktuálně působí v dorostenecké, anebo juniorské extralize v jiných kvalitních klubech.

"Po přípravě na ledě kádr zúžíme a hráče, kteří se do něj nevejdou, uvolníme na hostování do jiných klubů," upřesnil Kmoníček.

Aktuální kádr Kozlů:

Brankáři: Tomáš Kalousek, Jakub Král, Jiří Blažek.

Obránci: Karel Nedbal, Jan Morkes, Petr Pýcha, Tomáš Procházka, Radim Voříšek, Tomáš Mráz, Radim Dedek.

Útočníci: Milan Pomichálek, Josef Malý, Lukáš Skokan, Martin Mejzr, Pavel Kubát, Václav Čtvrtečka, Jan Hloušek, David Šindelář, Aleš Löffelmann, Stanislav Skokan, Josef Kunášek, Štěpán Kunášek, Dan Hutla, Jiří Honz ml., Michal Charvát.