Nymburk – Kolín 1:1 nedohráno

V třicáté páté minutě hlavní arbitr musel zápas předčasně ukončit. Důvod? Rozbité plexisklo a žádné náhradní. To si v Nymburce na zimním stadionu za rámeček určitě nedají.

„Samozřejmě, že nás to mrzí. By to poslední důležitý zápas před startem soutěže. Ale když bychom pokračovali ve hře, mohl by se někdo zranit a navždy bychom si to vyčítali," vysvětlil trenér Kolína Václav Rác, proč se rozhodlo v utkání nepokračovat.

Z ledu se odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1. Nymburk vyrovnával doslova v poslední vteřině. Právě poté, co se rozbilo plexisklo, se totiž domácí vydali do brejku a proměnili ho. Kolínské to mohlo určitě mrzet, protože do té doby na ledě dominovali právě oni.

„Většinu odehraného času jsme byli lepší. Přesto v naší hře byly chyby a po jedné z nich se právě domácím podařilo vyrovnat," komentoval Rác průběh zápasu.

Za kolínské slavil úspěch obránce Pýcha. V první třetině ho v přesilové hře křižnou nahrávkou vybídl ke střele od modré Kadlec starší. Ukázková akce s brankovým zakončením. Co víc si přát.

I když hra Kolína jednoznačně ukazovala zlepšení, kouč Rác měl i tak vrásky na čele. Starosti mu momentálně dělají zranění a nemocní hráči. Kozlové museli do Nymburka odjet v neúplné sestavě. Nemocní jsou Cerk s Pospíšilem, zraněný pak Kubát s Nekvasilem. Kouč Rác tak povolal dvojici juniorů Zumr – Kadlec mladší.

„Není to příjemné, ale reagovali jsme na to. Když by byla situace se zraněnými a nemocnými i nadále taková, vypadá to, že bychom si Zumra na začátek sezony z juniorky půjčovali. Na druhou stranu je dobré, že to tak může fungovat. Mladí hráči si čuchnou k áčku a je to pro ně motivace, protože vědí, že jim tam dveře nejsou zavřeny. Je to pro ně výzva do budoucna," ukázal pozitivum zařazování mladých hráčů do sestavy Václav Rác.

I když se utkání nedohrálo, téměř čtyřicet minut hry i tak kolínskému trenérovi mnohé napovědělo. Sestava na první mistrák už se krystalizuje. „Určitě byl znát posun ve hře. Samozřejmě, že jsme chyby udělali, ale důležité bylo například, že se v bráně chytil Jarda Brázdil. Do sezony půjde jako jednička. Co se týče dalších postů, tak se zařídíme podle aktuálního stavu zraněných a nemocných hráčů. Pokud se dají v tomto týdnu dohromady, tak určitě zvážíme jejich zařazení do týmu," nastínil Rác

První mistrovské utkání čeká Kozly v neděli 16. září. Zajíždějí na led Hodonína.

Branky: 11. Pýcha (Kadlec st.) – 35. Dvořák. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 1:0, nedohráno.
Sestava Kolína: Brázdil - Nedbal, Hanzl, Barták, Pácal, Pýcha, Výborný, Kopecký, Špringl, - Malý, Šafránek, Skokan - Morkes, Zumr, Mejzr - Ježek, Kadlec st., Herwig - Vágner, Čtvrtečka, Kadlec ml.