Úvodní euforie, která očividně domácí fanoušky před derby s velkým D pohltila, však byla rychle ta tam. Psala se totiž druhá minuta a Nymburk otevřel skóre utkání. Belay z několikáté dorážky dopravil do kolínské sítě Sedlákův puk – 0:1.

Jenže tak rychle jak nymburský oheň v Kolíně vzplál, tak rychle byl taky Modrobílými uhašen.

Hned ve třetí minutě Kozlové vyrovnali. Obránce Barták se uvolnil od modré a vybojoval puk. Posunul ho dál na volného Morkese. Ten vypálil a Šifta tečoval – 1:1.

V osmé minutě pak aktivní nymburské trefila další kolínská kulka. Ježek s Šafránkem ukořistili puk na útočné modré, druhý jmenovaný vystřelil a Ježek dorazil do odkryté kasy. Kolín v tu chvíli přebral otěže utkání a už jej nepustil.

Po dvaadvaceti vteřinách druhé třetiny Kolín udeřil potřetí. Nymburský gólman špatně rozehrál, čehož dokonale využil Kadlec. Puk poslal na Morkese, ten do brankoviště na připraveného Šiftu a osmnáctiletý útočník Kolína Šifta už jen položil gólmana a zakončoval do prázdné.

Kadlec pak prostřelil Matouška ještě z kruhů, Jankovský přidal dělovku z mezikruží a Kolín držel pohodlný náskok 5:1.

Bůra, kterého se kolínští fanoušci vzhledem k vývoji utkání vyžadovali, Kozlové vsítili, a tak ani nikdo nebyl příliš smutný, když hosté tečovanou střelou v poslední třetině snížili na 5:2.

Kozlové navíc vzápětí přidali ještě branku šestou a nebylo co řešit. To se Jankovský vyřítil do hry ze střídačky, Malý mu nabídl puk na modrou a vysoký útočník po faulu a při signalizovaném vyloučení ještě v pádu stihl zakončit. Kozlové první duel prvního kola vyřazovacích bojů vyhráli 6:2.

„Bylo příjemné dát gól, měli jsme důraz a pohyb. Začali jsme dobře. Ale Pavel Cicvárek, stokilový chlap, hlídá před bránou šedesátikilového Pavla Šiftu a nechá mu hokejku volnou. To byl hned laciný gól na 1:1. Pak obránce ztratí puk na modré čáře, další nesmysl," komentoval utkání trenér Nymburka Pavel Bičiště a pokračoval: „Pak jsme si před druhou třetinou řekli, že je to o gól, že je to vyrovnané a máme šanci, tak hned v prvním střídání chyba. Máme tři hráče v rohu. Káďa se může otočit, hodit puk na bránu a tam je volný hráč Kolína. Je to pořád dokola. Říkáme si, co hrát a neplníme to."

Na druhé straně Václav Rác své borce naopak jen chválil. A měl důvod. Kozlové hráli jak ze žurnálu. „Nymburští postavili třetí lajnu z hráčů z áčka Mladé Boleslavi a přes ně získali na našich mladých hráčích trošku převahu a rychlý gól. My ale rychle odpověděli a postupně jsme přebírali otěže a končili jsme pomalu v exhibičním duchu. Podali jsme výborný výkon. Všichni hráči uchopili své role a hráli na hranici svých možností, od gólmana až po posledního útočníka. Skvělé."

Kolín vede v sérii tedy 1:0. Už v pondělí od 18.00 se hraje ale další mač a ten začne od nuly. „Je to nový zápas. Připravíme se na něj. Nymburk má menší hřiště, nám se tam poslední dobou nedařilo, takže naše hra bude malinko odlišná," slibuje Rác do Nymburka nějakou novou taktiku.

Bičiště zase slibuje vítr v zadních řadách. „Přijdou mi nějací beci, takže určitě budeme míchat sestavou. Ještě se rozmyslím, jestli nezačneme utkání ve stejném složení jako v Kolíně a dáme hráčům příležitost, aby se probrali, ale doma chceme určitě uspět, a tomu vše podřídíme."

Kolín – Nymburk 6:2
Branky: 3. Šifta (Morkes, Barták), 8. Ježek (Šafránek), 21. Šifta (Šafránek, Kadlec), 35. Kadlec (Morkes, Pácal), 45. Jankovský (Šafránek, Ježek), 50. Jankovský (Malý, Mejzr) – 2. Baley (Sedlák), 47. Sedlák (Velechovský). Rozhodčí: Kareš – Potůček, Špringl. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 2:0, 2:1. Diváci: 1160.
Kolín: Sejpal – Barták, Pácal, Pýcha, Hanzl, Nedbal, Kulhánek, Špringl, Skokan – Šifta, Kadlec, Morkes – Cerk, Mejzr, Malý – Jankovský, Šafránek, Ježek – Semirád, Zumr, Vágner.
Nymburk: Matoušek – Malinský, Cicvárek, Dvořák, Sem, Kulich, Havlena – Tregl, Stehlík, Šimek – Velechovský, Sirotek, Sedlák – Rys, Belay, Jiránek – Protivný.
Stav série: 1:0.