„Snažili jsme se popsat situaci, odhalit příčiny víceméně stereotypních výsledků a průběhů utkání a najít z toho nějakou cestu," popsal manažer Kozlů Jakub Plašil, co bylo účelem setkání, kde společně s trenéry probíral vzniklou situaci. Narazil přitom na jeden fakt. Hra Kolína je neustále podobná: celkem slušná hra dopředu, tlačení soupeře, ale bez gólové efektivity a mizérie ve hře dozadu, lacině inkasované góly.

V extralize by v takovéto situaci možná padaly hlavy, v amatérském druholigovém Kolíně se tak ale nestane. „Je potřeba utužit kolektivního ducha, přeskupit sestavu a pomoci hráčům toto období překonat," nastínil Plašil, jaké úkoly se rozdaly na mimořádné poradě Kozlího vedení.

„Tým se nevzdává, hráči bojují a poctivě trénují. Fatálních chyb v obraně už také pomalu ubývá, ale katastrofálně se střelecky nedaří.  Je potřeba, aby hráči důsledně plnili trenérské pokyny a přizpůsobili tomu své myšlení na ledě," vysvětlil Plašil, proč se týmově rozhodli k tomu spíše konzervativnímu řešení a doplnil, že v týmu vše funguje a toto řešení bude úspěšné.

„Ano, bude, protože věříme klukům. V létě jako letos snad ještě nikdy nedřeli, připraveni jsou výborně, tak to všechno přece teď nezahodí do stoupy," pozdvihl Plašil ukazováček.

V neděli čeká Kozly první možný nápravný termín. Soupeře v něm ale nebudou mít rozhodně jednoduchého. Do Kolína přijede první tým tabulky, Hodonín. „Přijďte nás povzbudit a buďte to vy, kdo nás z toho dostanete!," vzkazuje Plašil divákům s díky za fandění na posledním domácím mači proti Pelhřimovu.