Minulý týden přivezla hokejová čtvrtá třída z mistrovství republiky stříbrnou medaili. To však není jediný úspěch mládežnického hokeje v této sezoně. O uplynulém víkendu bojovali páťáci v Brně taktéž na MČR. V těžké konkurenci nakonec skončili na čtvrtém místě.
„Myslím si, že jsme v Brně zanechali obrovský dojem. Nikdo s tak malým oddílem jako je Kolín nepočítal, že by mohl zasáhnout do bojů o medaile a všechny jsme tam překvapili,“ uvedl spokojený trenér mladých Kozlíků Petr Martínek.
Na úvod čekal jeho tým Karlovy Vary (3:3).
„Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme měli mírně navrch. Vedli jsme o dvě branky, ale v závěru po fatálních chybách jsme v power play dostali na 3:3,“ objasnil Martínek.
Ve druhém duelu se Kolín utkal s Českými Budějovicemi (2:2).
„Utkání mělo stejný průběh jako s Karlovými Vary. Měli jsme mírně navrch, vedli o dvě branky, ale opět v závěru, pravděpodobně z nervozity a z obavy možného vítězství na MČR jsme o vítězství přišli,“ hlesl „Marťas“.
Druhý den se mladí Kozlíci hned na úvod utkali s jedním z aspirantů na titul – brněnskou Kometou (7:2)
„Neuvěřitelný, neskutečný výkon proti jednomu z aspirantů na titul,“ ještě nyní kroutí hlavou Petr Martínek. „Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře. Hned od začátku jsme prohrávali a soupeř měl další šance na zvýšení náskoku. My ale pak neskutečnou vůlí a bojovností jsme utkání otočili. Zaslouženě zvítězili výrazným rozdílem a způsobili tak největší překvapení celého turnaje, kdy podceňovaný Kolín porazil aspiranta na titul a rázem se stal černým koněm turnaje. Určitě to byl náš nejlepší výkon na turnaji a trošku jsem se obával z dalších zápasů, zdali se chlapci opět vrátí na zem a budou podávat poctivé výkony,“ dodal.
Poslední utkání v základní skupině se kolínští mladíci popasovali s Olomoucí (2:2).
„Mé obavy se naplnily. V utkání jsme sice dominovali, ale nemohli jsme se prosadit proti výborně chytajícímu brankáři soupeře. Takže výsledkem bylo, že jsme po dvou třetinách prohrávali 0:2 a věděli jsme, že minimálně remíza nám stačí k postupu do semifinále. Zmobilizovali jsme všechny síly a na začátku třetí třetiny jsme během 20 sekund utkání vyrovnali a s pomocí všech sil vydrželi až do závěrečné sirény. Škoda, že jsme nezvítězili, protože bychom postupovali z prvního místa a šli bychom na relativně slabšího soupeře z druhé skupiny. Tím byl Třinec. Ale takto jsme do semifinále vyfasovali hlavního aspiranta na titul HC Pardubice.
Kolín v základní skupině neprohrál, to mu stačilo k postupu do semifinále. Tam doslova narazil na Pardubice (2:8).
„V tomto utkání soupeř jasně dominoval ať už po fyzické, taktické i herní vyspělosti. V průběhu celého utkání jsme prohrávali. Na začátku třetí třetiny se nám podařilo snížit na rozdíl dvou gólů, ale to bylo z naší strany vše. Pak jsme dali možnost hráčům celé lavičky a šetřili síly na utkání o bronzové medaile,“ podotkl Martínek.
V boji o bronz na jeho mužstvo čekal Třinec (3:5).
„S vidinou bronzových medailí se na nás nelapila obrovská nervozita a výsledkem bylo to, že na začátku druhé třetiny jsme prohrávali 0:4. Poté jsme zmobilizovali všechny síly a všechen um, abychom utkání minimálně zdramatizovali, což se nám do konce druhé třetiny podařilo a snížili jsme na 3:4. Škoda v této třetině neproměněné penalty. Třetí třetinu jsme se snažili o vyrovnání, ale soupeř úporně bránil a minutu před koncem z rychlého brejku definitivně rozhodl, že bronzové medaile poputují do Třince,“ konstatoval Martínek.
„Všem hráčům, vedení mužstva i rodičům bych chtěl obrovsky poděkovat za úspěšnou sezonu jejímž vrcholem bylo krásné, i když trochu smutné čtvrté místo na mistrovství republiky. Chtěl bych poděkovat také všem sponzorům a městu Kolín za velkou finanční podporu, bez které bychom těchto úspěchů určitě nedosáhli. Mé díky patří také mé rodině, respektive manželce Simoně za to, že toleruje, že veškerý můj čas trávím se čtvrtou a pátou třídou na zimním stadionu. Nesmím zapomenout ani na zástupce našeho vedení, kteří se na naše malé Kozlíky přijeli podívat a podpořit je v boji o co nejlepší umístění,“ dodal Petr Martínek, který připojil ještě jednu zajímavost.
„Když skončilo utkání o bronz, tak jsme šli hledat naše hráče do kabiny a oni nikde. Najednou jsme je našli na parkovišti, kde hráli fotbal proti Třinci A Jak to skončilo? „Jedna jedna,“ hlásí jeho syn Robin. „To bylo pěkný,“ konstatoval dojatý otec.
Kolín se dočkal ještě jednoho velkého úspěchu. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Michal Kunášek.
Letošní sezona se musí z pohledu Kolína hodnotit hodně kladně. V součtu čtvrtých a pátých tříd skončil Kolín v celé české republice na výborném druhém místě. Lepší byly pouze Pardubice, jejich součet je 5 (čtvrté místo a první). „To je neskutečný výsledek. Vždyť třeba Zlín měl bilanci (1 a 7), Třinec se dostal na republiku jenom v pětkách,“ podotkl kolínský kouč Petr Martínek.
To však není vše. Na oba tyto týmy čeká ještě jedna milá společenská povinnost. Ve středu 22. dubna je na kolínské radnici přivítá starosta města Jiří Buřič. „Pro kluky to bude ocenění za jejich skvělou práci. Opravdu si to zaslouží. Jsou to výsledky, na které můžeme být všichni pyšní,“ uzavřel.

Statistika
Základní skupina: SC Kolín - HC Energie Karlovy Vary 3:3 (1:1, 2:0, 0:2). Branky: Straka 2, Husa. Asistence: Pešek 2, Husa 2, Straka. Vyhlášený nejlepší hráč SC Kolín v utkání: Jakub Husa.
SC Kolín - HC Mountfield České Budějovice 2:2 (1:0, 1:1, 0:1). Branky: Zemánek , Pešek. Asistence: Jelínek, Straka, Husa. Vyhlášený nejlepší hráč SC Kolín v utkání: Patrik Straka.
SC Kolín - HC Kometa Brno 7:2 (1:1, 4:1, 2:0). Branky: Straka 3 , Pešek 2, Husa, Martínek. Asistence: Husa 4, Pešek, Straka. Vyhlášený nejlepší hráč SC Kolín v utkání: Lukáš Pešek.
SC Kolín - HC Mora Olomouc 2:2 (0:0, 0:1, 2:1). Branky: Husa, Kadlec. Asistence: Pešek. Vyhlášený nejlepší hráč SC Kolín v utkání: Antonín Kadlec.
Semifinále: SC Kolín - HC Moeller Pardubice 2:8 (0:3, 1:1, 1:4). Branky: Husa 2. Asistence: Pešek, Straka. Vyhlášený nejlepší hráč SC Kolín v utkání: Michal Kunášek.
Utkání o 3.místo: SC Kolín - HC Oceláři Třinec 3:5 (0:3, 3:1, 0:1). Branky: Husa 2, Pešek. Asistence: Straka 3, Pešek. Vyhlášený nejlepší hráč SC Kolín v utkání: Ondřej Vála.
Konečné pořadí turnaje:
1. HC Moeller Pardubice
2. HC Kometa Group Brno
3. HC Oceláři Třinec
4. SC Kolín
5. HC Energie Karlovy Vary
6. HC Sparta Praha
7. HC RI Okna Zlín
8. HC Mora Olomouc
9. HC Mountfield České Budějovice
10. HC Stadion Litoměřice
Nejlepším brankářem celého turnaje byl vyhlášen kolínský Michal Kunášek
Jakub Husa obsadil v oficiálním pořadí kanadského bodování turnaje skvělé 4.místo (8 gólů + 5 asistencí), Patrik Straka byl na 6.místě (5+4) a Lukáš Pešek skončil na 10.místě (3+4).
Sestava SC Kolín
Brankáři: Kunášek Michal, Pácal Tomáš.
Obránci: Vála Ondřej, Krásný Daniel, Suchý Václav, Čtvrtečka Václav, Pilný Josef, Myslivec Filip.
Útočníci: Husa Jakub, Straka Patrik, Pešek Lukáš, Jelínek Radek, Vlach Jiří, Kadlec Antonín, Čureja Vít, Martínek Robin, Beran Lukáš, Zemánek Richard, Borovský Roman, Král Petr.
Trenéří: Martínek Petr, Kadlec Jiří.
Vedoucí: Beran Petr, Zemánek Milan.
Kustod / Analytik: Čureja Zdeněk.