„Výkon je neuspokojivý. A není to jen chyba hráčů, ale i nás, trenérů. Všichni máme nějaké to máslo na hlavě. Ale je těžké vyjadřovat nějaké unáhlené soudy nyní. Musíme si sednout a zvážit, jaké máme možnosti a jak dál pokračovat," komentoval neuspokojivý stav, který u Kozlů nyní panuje, jejich kouč Václav Rác po nedělním utkání s Pelhřimovem. V něm totiž spadla poslední kapka.

Kozlové prohráli další mač, a tentokrát dostali pěkný políček. Pelhřimovští jim nasázeli hned osm gólů. Kozlové prohráli 3:8.

„Šli jsme do utkání s tím, že nesmíme dostat góly, protože už se k nám vkrádá nervozita. Jenže my nastoupíme a nejzkušenější lajna dostane hned v první minutě gól. Ten gól je vlastně neomluvitelný. Navíc poznamenal průběh zápasu. Soupeře jsme jasně přestříleli, měli jsme spoustu šancí, ale už křečovitostí jsme žádné neproměnili. A soupeř nás z protiútoků a naší nedůslednosti v naší obranné třetině trestal. Co vystřelil na bránu, to tam spadlo," popsal utkání svýma očima Rác.

Kromě první branky zápas poznamenala další řada skutečností. Kozlové na dlouhou dobu přišli o čtyřiadvacetiletého útočníka Martina Mejzra. „Spadl z kola a zlomil si kotník a přetrhl si vazy. Je po operaci a je dlouhodobě vyřazený. Teď je právě vidět, co pro nás znamená a co dělal pro mančaft. Druhá lajna bez něj proti Pelhřimovu dostala pět gólů. Mazák (Martin Mejzr pozn.red.) lítal, za všechny bojoval, ten nám tu lajnu držel ve hře. Tím, že z toho vypadl, je vidět slabina dalších hráčů. Mazák je náš tahoun, poctivý bojovník a bezvadný kluk. Bude nám hodně chybět," posteskl si Václav Rác.

Ten nejen jeho absenci vyřešil povoláním dvou kolínských juniorských odchovanců. Ze Sparty přišel pomoci obránce Marek Březina, z Mladé Boleslavi zase útočník Václav Jankovský. „Jejich třetí lajna hrála s Pelhřimovem vyrovnané utkání a zremizovala 1:1," byl rád, že aspoň toto se v neděli podařilo.

Kozlové mají až do neděle čas na to, aby se oklepali a také aby se do jejich kádru zase vrátil obránce Tomáš Pácal. „Tomáš sundal sádru a rozhýbává. Ruka ho samozřejmě bolí. Ale je potřeba, aby se co nejdřív zapojil do sestavy. Vzadu je to pro nás jistota," je si vědom Rác a do kádru ho zařadí, jak jen to půjde.