„Do Hodonína jet na zápas ve středu je těžké samo o sobě. Je to tři a půl hodiny cesta autobusem. Kluci budou ráno v práci, pak ta cesta. Dojedeme tam a rychle na led," popisoval kolínský lodivod Václav Rác, že zápas u vedoucího týmu tabulky určitě nebude procházkou růžovým sadem.

„Nicméně i přesto se budeme snažit mužstvo nabudit a zahrát tam dobrý hokej. My jsme letos už s Hodonínem sehráli dva pěkné zápasy. V soutěži jsou mužstva, která nám sedí a která nám nesedí. Nám se zatím na Hodonín dařilo. Jedeme tam v pohodě. Nemáme tam co ztratit. Můžeme jen získat. Ale znovu opakuji, že jet tam v sobotu nebo ve středu je rozdíl," řekl ještě na adresu středečního soka Kozlů a narážel také na fakt, že Kozlové už letos nad lídrem bodovali. V prvním kole z moravského ledu přivezli bod za prohru 4:5 po prodloužení a doma podlehli těsně 1:2.

Oba povedené výsledky Kozlové vybojovali nad aktuálně prvním týmem tabulky v době, kdy se zrovna nedařilo a kdy se Kolín pohyboval v nejnižších patrech tabulky. Nyní je situace jiná. Kozlové se vyhrabali z nejhoršího. Usadili se ve středu tabulky, vyhráli pět z posledních šesti utkání a jejich výkonnost roste. Naposledy v sobotu obrátili zápas v Pelhřimově a přivezli tři body za výhru 5:3.

„Před zápasem s Pelhřimovem jsem z mužstva cítil, že se tam jede poprat body. V utkání jsme měli velkou aktivitu. Ze čtyřiceti úvodních minut jsme třicet minut byli lepší než soupeř. Lacinými brankami jsme ale prohrávali 1:3," popsal Rác, že prvotní snaha ale ovoce nenesla. Vzápětí však vyzdvihl parádní obrat Kolína.

„O to je pak cennější to, že kluci na ledě šli na doraz. Srovnali jsme na 3:3. Krásně jsme proměnili přesilovku. V závěru jsme pak větší aktivitou a pohybem a i větší hokejovostí utkání přetavili v naše vítězství, čehož si velmi vážíme, protože Pelhřimov má zkušené mužstvo."

„Druhý gól nás znovu nastartoval, a pak už to mužstvo šlapalo a dřelo. A prokázalo i hokejovost, protože góly jsme dali opravdu pěkné," pěl Rác po utkání samé chvalozpěvy.

V poslední třetině pak Kozlové obrat dokonali. Nejprve šli do vedení a ve zbylých dvanácti minutách nejenže ho udrželi, ale přidali ještě branku pátou. „Člověk už klukům nemusel ani pomalu nic říkat. Oni na střídačce sami spolupracovali a komentovali vývoj zápasu. Samozřejmě že jsme chtěli domácím zmenšit herní prostor. Rychleji jsme k nim přistupovali, a tím jsme eliminovali tu jejich snahu o to nás dostat pod tlak. My jsme jim to vlastně naší taktickou hrou ani neumožnili," liboval si Rác.

„Prokázali jsme větší fyzickou odolnost. Určitě se v utkání projevila práce, kterou kluci udělali v letní přípravě. Pomalinku se nám to začíná vracet," dodal ještě kouč Kolína.