Pelhřimov – Kolín 3:5

Devatenáctá minuta, brejk domácích. A gól. Kozlové prohrávali 0:1. Do té doby tlačili, ale ne a ne to gólově vyčíslit. Kadlecovy pokusy končily na betonu Čekala, stejně jako Cerkova štiplavá střela. Stejně nepochodil ani Morkes. Čtyřikrát si v první třetině na pelhřimovském gólmanovi vylámali zuby, aby ale na popáté slavil úspěch.

Půl minuty před koncem prvního dějství Petr Morkes vstřelil vyrovnávací gól. Přilepil si puk na hokejku, obkroužil branku a nikým neatakován zavěsil přímo do růžku -1:1.

Jak úspěšně Kozlové třetinu zakončili, tak neradostně do té další vstoupili. Už po půl minutě inkasovali. Po chybě Kolínských se na zadní tyči prosadil pelhřimovský forward. Devět minut na to šli domácí už do dvougólového náskoku, když se ujala dorážka vyraženého puku – 3:1.

Jenže Kozlové to nezabalili. Naopak. Chvíli na to Ježek trefil šibenici a na konci druhého dějství se v početní převaze ještě trefil Skokan. Kozlové domácí obrannou čtyřku doslova rozebrali. Třikrát poslali puk ze strany na stranu, vytvořili si prostor ve středu útočného pásma, aby nakonec Skokan po Morkesově křižném pasu přesně zavěsil pod víko – 3:3.

To se hned do poslední dvacetiminutovky zápasu nastupovalo jinak. Kozlové byli v laufu a hráli výborně takticky. Dozadu zodpovědně, vykrývali střední pásmo, ve předu hrozili každou akcí. Takže bylo jen otázkou času, kdy se prosadí.

Nakonec se tak stalo ve čtyřicáté osmé minutě. To ve hře čtyři na čtyři Kozlové opět rozebrali domácí lajnu, aby nakonec obránce Pýcha mohl sjet od modré až před gólmana a v souboji tváří tvář se trefit přímo mezi betony.

V tu chvíli začali domácí pěkně kousat. Body Kolínským nechat nechtěli. Ale měli smůlu. Kozlové si vedení hlídali, a když už domácí našli v jejich hře skulinku, tak zaúřadoval perfektní gólman Moravec. Když pak Cerk čtyři minuty před koncem z kruhů vymetl šibenici, bylo hotovo. Kolínští vedli 5:3, konec utkání dohrávali s pukem na svých hokejkách a domácí nepustili už ani do power play. Zkrátka, poslední třetina byla Kolína a ten z Pelhřimova zaslouženě odvezl tři body.

Branky: 19. Hrbatý (Plachý), 21. Hrbatý (Suk, Tecl), 30. Tecl (Hrbatý) – 20. Morkes, 33. Ježek (Hanzl, cerk), 39. Skokan (Morkes, Pácal), 48. Pýcha (Březina, Zumr), 55. Cerk (Malý, Hanzl). Rozhodčí: Mech – Chocholoušek, Kříž. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 2:2, 0:2. Diváci: 318.
Kolín: Moravec – Hanzl, Nedbal, Pácal, Výborný, Březina, Špringl, Pýcha – Kadlec, Cerk, Malý – Skokan, Vágner, Morkes – Šafránek, Zumr, Ježek.