Obě tyto kategorie totiž přivezly medaile z mistrovství republiky. Prvňáci nedávno obsadili ve své kategorii třetí místo, pětka byla ještě o stupínek lepší. V Novém Jičíně skončila druhá. „Je to zatím náš největší společný úspěch,“ přiznal trenér Dušan Pešek. „Už jako druháci jsme byli na republice druzí.“
Kolín se mezi nejlepší týmy republiky nominoval vítězstvím v základní skupině, kde za sebou nechal třeba Mladou Boleslav, Benešov nebo Rabat Kladno. „To byli naši největší soupeři. My skupinu vyhráli o dva body před Boleslaví,“ podotkl Pešek.
A právě tyto výsledky katapultovaly mužstvo do elitní společnosti. V Novém Jičíně mladí Kozlíci ve skupině narazili na České Budějovice, Chomutov, Břeclav a Nový Jičín. Kromě zápasu s domácím týme všechny ostatní vyhráli. Tím se dostali do semifinále, kde na ně čekaly Pardubice. „Ty už před turnajem vyhlašovaly, že si jedou pro medaili. Prý všem chtějí ukázat, jak tam dobře pracují s mládeží,“ objasnil Pešek.
Jenomže právě jeho tým Východočechy v boji o finále porazil na samostatné nájezdy. „Kaňkou tohoto zápasu bylo chování pardubických rodičů, kteří tu porážku neunesli. Naše maminky byly před zápasem nakoupit ve městě perníčky, které pak po utkání naházely na led. To je ještě víc naštvalo,“ dívá se už s úsměvem na semifinálovou bitvu Pešek.
Kolín postoupil do finále, kde na něho čekal pořadatelský tým Nového Jičína. A stejně jako v základní skupině, tak i ve finále Kozlové prohráli. Tentokrát 2:8. „Nový Jičín byl opravdu suverénní. Měl výbornou první pětku a zejména hráče Kovarčíka. Ten nám ve finále dal pět gólů a na dva nahrál,“ uznal Pešek.
Kolín přesto smutnit nemusel. I přesto se domů vracel s pocitem dobře odvedené práce. Jak by také ne. Titul vicemistra se nezískává každý den. „Když jsme přijeli ve dvě ráno domů, čekali na nás fanoušci. S nimi jsme pak šli na náměstí. Ve středu jsme pak byli s klukama ve škole, kde jsme procházeli všechny třídy a ukazovali pohár s medailemi,“ přiblížil Pešek.

A na co bude Pešek nejvíc vzpomínat? „Na výbornou partu, která se zde sešla. A taky na samotný šampionát. Musím říct, že ho měli výborně zorganizovaný po všech stránkách,“ uvedl kouč. „Taky mě zaujala návštěvnost na zápasech. Chodilo tak kolem tří až čtyř stovek diváků. Na finále bylo v ochozech dokonce osm set diváků, kteří vytvořili skvělou atmosféru,“ dodal.


Soupiska

Brankáři: Ondřej Martínek, Jakub Brázdil.
Obránci: Adam Hájek, David Křeček, Ondřej Vála, Václav Suchý, Filip Málek, Daniel Krásný.
Útočníci: Dominik Lakatoš, Jakub Husa, Luboš Kozák, Patrik Straka, Radek Jelínek, Jan Mašlonka, Jan Hájek, Lukáš Pešek, Ondřej Vaněk, Vít Čureja, Pavel Pokorný.
Realizační tým – trenér: Dušan Pešek, asistenti: Jiří Krásný, Petr Martínek, vedoucí mužstva: Marie Brázdilová, kustod: Zdeněk Čureja.