„Osobně jsem se Hodonína trošičku bál. Loni hrál výborně a dostali jsme tam vždycky dost gólů. Myslím si ale, že tentokrát jsme tam odehráli výborný zápas. Škoda, že jsme vedení o gól neudrželi až do konce. V závěru jsme ještě přečkali oslabení tři na pět, a pak jsme dostali na konci prodloužení," začal své povídání pro Kolínský deník obránce Kozlů Tomáš Pácal.


Tomáši, oslabení tři na pět, které zmiňujete, bylo opravdu skvělé…
Kluci to sehráli výborně. Já jsem udělal tu chybu, že jsem to poslal do tří kvůli tomu, že jsem v oslabení vyhodil puk z obranného pásma do sítě. To mě štve. Nicméně kluci to fakt sehráli výborně.

V podstatě jste získal jen jeden bod ze tří, což by se na první pohled mohlo zdát jako ne úplně dobrý výsledek. Nicméně naopak jste předvedli sympatický výkon na začátek sezony. Myslím, že vás to spíš povzbudilo, než abyste litovali ztráty dvou bodů, i když jste k nim měli hodně blízko…
Když by nám někdo před zápasem řekl, že přivezeme z Hodonína bod, tak to bereme všemi deseti. I když, jak už jsem zmiňoval, čtyři minuty před koncem jsme ještě o branku vedli. Nicméně Hodonín je velice silné mužstvo a vezeme velmi cenný bod.

Ve středu vás čeká derby s Nymburkem, první domácí zápas. Jak se na něj těšíte?
Myslím si, že to bude výborný zápas, jak už naznačovaly naše společné přípravné utkání. Oni tam mají pětku mladých dobrých kluků tuším z Mladé Boleslavi. Určitě bych pozval všechny fanoušky, aby nás na první domácí mistrák přišli podívat.

Na co přesně byste pozval čtenáře?
Pozval bych je na pěkný hokej. Budeme se snažit, jak jen budeme moc, abychom odehráli dobrý zápas a vybojovali body.

Jaká je vůbec teď atmosféra v týmu? Byl začátek sezony spíš nervózní nebo jste se spíš těšili a byli jste nabuzení?
Myslím, že jsme dost trénovali, každý byl unavený. Trénuje se až po práci, takže ta únava byla veliká. Teď už se to dává dohromady a výsledek z Hodonína si myslím, že každému dodal další chuť a teď to přijde. Jsme rádi, že jsme ten bod přivezli.

V pátek 14. září jste vstoupil mezi čtyřicátníky. Oslavil jste životní jubileum. Jak se cítí čtyřicetiletý hokejista?
Moc se mi tam nechtělo, ale čas běží každému. Nedá se nic dělat. Jsem rád, že zatím zdraví slouží a můžu stále hrát. Ale nechci to zakřiknout. Hokej budu hrát, dokud to půjde a bude mě to bavit.

Jaké to je na ledě, když máte vedle sebe skoro o dvacet let mladšího kluka (Martina Bartáka pozn.red.)?
Už jsem si ten loňský rok zvykl. A i když jsem hrál první ligu nebo extraligu, tak jsem u sebe většinou měl mladší kluky. Není v tom žádný problém. Vždycky si všechno vyříkáme v klidu, nekřičíme na sebe. Funguje to dobře.

Jak jste oslavil narozeniny?
O víkendu se hrálo, tak jsem to oslavil s rodinou už týden dopředu a docela v poklidu. Ono už je to těch čtyřicet a už nejsem žádný mladý kluk, abych nějak bláznil po hospodách (smích).

A co nějaký pěkný dárek, se kterým byste se chtěl pochlubit čtenářům… Byl nějaký takový?
Ani ne, ani ne. Nic speciálního jsem asi nedostal. Oslavil jsem to úplně v pohodě v rodinném kruhu.

Tomáš Pácal - obránce Kozlů
Číslo: 24
Datum a místo narození: 14. 9. 1972, Kolín
Výška: 186 cm
Váha: 98 kg
Hráčská kariéra: Kolín, Mělník, Jindřichův Hradec, Pardubice, Plzeň, Třinec, Vrchlabí
První hokejové kroky: v Kolíně.
Největší hokejový úspěch: Mistr české extraligy ledního hokeje v roce 2005.
Nejoblíbenější jídlo a pití: Kuře a pivo.