A problém Kolína se jmenuje neproměňování šancí. To bylo podle kolínského kouče Stanislava Bednáře největší příčinou prohry Kozlů 2:3. „Hráli jsme bojovně, ale u nás to troskotá na neproměňování šancí. Trénujeme to, ale jsme mladý tým a v této disciplíně máme ještě nedostatky. Podáváme docela dobrý kolektivní výkon, ale když neproměníme šance, vyhrát nemůžeme,“ konstatoval po utkání Bednář.

Z jeho tváře se ale smutek z prohry vyčíst nedal. Ne že by zářil radostí, ale rozhodně nebyl zklamán. „Z našeho výkonu zklamaný nejsem. Nebyli jsme nijak horší. V poslední třetině jsme byli Písku víc jak vyrovnaný soupeř, chvílemi jsme byli možná i trochu lepší,“ troufal si tvrdit kolínský šéf střídačky.

Stejně jako v posledním zápase, i ve středu dostali v kolínském dresu šanci junioři. Kolínu chyběli tři hráči ze základu. „Pepík Malý hrál za Hradec Králové, Jumper (Lukáš Skokan pozn. red.) má zraněné koleno a Kopecký měl opět školní povinnosti,“ vysvětlovat důvody absence některých hráčů Bednář.

Podle jeho slov by ale například už Skokan měl do hry brzo zasáhnout. „Už v pátek by se měl vrátit do tréninku. Měl něco se šlachami a chodil na injekce. Snad už bude v pořádku,“ přál se Bednář.

V neděli zajíždějí kolínští hokejisté k poslednímu letošnímu utkání základní části. A ve Žďáru nad Sázavou se bude hrát o dost. Kolín může skončit čtvrtý, nebo až osmý. ,,Ve Žďáru nad Sázavou chceme určitě vyhrát. Protože když vyhrajeme, budeme čtvrtí a vyřazovací boje budeme začínat na domácím ledě. Takže naše cíle na neděli jsou jasné,“ řekl kolínský trenér Stanislav Bednář.

V případě prohry by na Kozly pravděpodobně vyzbyl Písek.

(Tereza Hölzlová)