„Z dnešního zápasu jsem měl trochu strach, protože Kolín si v posledním kole přivezl body z Benešova,“ načal hodnocení nymburský trenér Pavel Bičiště. „Začali jsme dobře, ale opět jsme dostali dva blbé góly. Naštěstí jsme inkasovali vždy v úvodu třetiny, takže bylo dost času na to, abychom mohli sami vstřelit další gól,“ hodnotil střetnutí šéf nymburské lavičky.

Nymburk šel do utkání s janou taktikou. „Říkali jsme si, že pokud budeme hrát poctivě zezadu, budeme si přesně přihrávat, tak se do šancí dostaneme, stejně jako jsme se dostávali do šancí proti Kobře. Záleží pak už na samotných hráčích jak se šancemi naloží,“ uvedl Bičiště.

Skóre zápasu bylo jako na houpačce. A také to vadilo domácímu trenérovi. „Trochu mě mrzelo brankové přelévání, kdy jsme branku dali a vzápětí jsme inkasovali. Stále děláme zbytečné chyby, po kterých inkasujeme. Je potřeba, aby se hráči z chyb dokázali ponaučit a příště je už neopakovali,“ řekl kouč Nymburka a pokračoval: „Hráli jsme s nasazením a měli jsme chuť po vítězství. Do poslední části jsme už šli s tím, že vedeme o dvě branky a že je především na soupeři, aby něco ukázal. Snažili jsme se už nebláznit, ale naopak poctivě bránit především střední pásmo. Přesto jsme se dokázali do několika šancí dostat a chvilku před koncem ještě vstřelit sedmý gól,“ dodal Bičiště.

Spokojený nemohl být po šedesáti minutách kolínský trenér Stanislav Bednář. „Do zápasu jsme vstoupili dobře a vedli jsme. Pak jsme ovšem začali dělat chyby a porazili jsme se sami. Takhle nemůžeme hrát. S takovou hrou bychom neuspěli proti nikomu. Po minulém zápase jsem byl spokojen, protože kluci zápas vydřeli, dnes jsem ovšem značně nespokojen,“ nešetřil kritikou do vlastních řad kolínský kormidelník.

Kolín střídal už po čtyřiadvaceti minutách svého brankáře. Jednička Blažek nebyl k dispozici a do brány šel Truhlář. Toho ale brzy střídal Brázdil. „Nepodržel nás ani gólman, který dostal čtyři branky, z toho dvě z dálky, ze střel, které viděl. Truhláře pak nahradil osmnáctiletý Brázdil, který už zachytal dobře,“ řekl na závěr kolínský trenér.

(Jakub Marvan)