„Bylo to kvalitní utkání. Hráli jsme se soupeřem, který vévodí tabulce, který má zkušené hráče a vůbec jsme se neztratili. Ba naopak, hráli jsme velice bojovně, výborně jsme bruslili a podržel nás i gólman Kalousek,“ pochvaloval si kouč Kolína Stanislav Bednář.

Jeho mělnický protějšek nemohl jinak než souhlasit. „Gratuluji soupeřům k výhře. Hráli obětavě, bojovně a chtěli vyhrát víc než my. My dali jedinou branku, a tak se vyhrávat nemůže," povzdechl si trenér Mělníku Petr Brdička.

Klíčovými muži duelu byli nejproduktivnější hráči soutěže, kolínský Kubišta a mělnický Jakeš. Zatímco ale Kubišta v zápase nasbíral tři body, Jakeš ve druhé třetině obdržel desetiminutový trest a tím svému týmu rozhodně nepomohl. „Neřekl bych, že to rozhodlo utkání, ale určitě nám chyběl. Měli jsme spíš proměnit přesilovku pět na tři, kterou jsme ve druhé části hráli a bylo by to o něčem jiném," polemizoval Brdička.

Ani kolínský kouč nepřikládal zmíněné situaci důraz. „Mají víc zkušených hráčů, kteří umí dávat góly. Byli jsme zkrátka lepší a měli jsme i víc vyložených šancí, které jsme měli proměnit. Výsledek by pak vypadal úplně jinak," mínil Bednář.

V dresu Kozlů se po dlouhé době také představily mladé sparťanské posily, útočník Petr Morkes a obránce Jan Hanzl. „Když je bude Sparta pouštět, tak budeme jedině rádi. Jsou to naši hráči. Sice nezvedají věkový průměr týmu, jej jim devatenáct, ale hokejově nám rozhodně pomáhají," řekl na jejich adresu šéf kolínské střídačky Stanislav Bednář.

Tereza Hölzlová

Podrobnosti k utkání a statistiku najdete ZDE.