„Jednalo se o kvalitní utkání po všech stránkách. Chrudimští mají velmi dobré mužstvo, proto jsme přijeli s defenzivní taktikou, která nám přinesla úspěch. Za přístup k utkání, bojovnost a disciplínu jsme si vítězství zasloužili,“ řekl trenér Kolína Stanislav Bednář.

„Přestože jsme se již v první minutě ujali náhodným gólem vedení, nenastoupili jsme do zápasu koncentrovaní, byli jsme nedůrazní a nedisciplinovaní. Naši hru jsme začali praktikovat až v posledním sedmi minutách a to bylo na zvrat utkání málo. Ztráta těchto tří bodů nám může v konečném součtu hodně mrzet,“ uvedl kouč Chrudmi Ladislav Lubina.

„Jednalo se o těžký zápas, porážku jsme si ale zapříčinili sami. Chtěli jsme hrát jednoduše, ale místo toho jsme se pokoušeli prosadit přes houževnatého soupeře individuálně, což nevedlo k úspěchu. Teprve v posledních deseti minutách jsme zjednodušili hru, nastřelovali puky do útočného pásma, napadali soupeře. Výsledkem hned bylo asi deset šancí, které jsme však nevyužili. Kdybychom tak hráli od začátku, asi by výsledek vypadal jinak,“ připojil se střelec jediné domácí branky Zdeněk Žák.

Další utkání druhé ligy sehrají kolínští hokejisté v neděli, kdy na domácím ledě přivítají od 17.00 hodin Písek.