Jednou se Jindřichův Hradec chytit musí. Takhe varoval před nedělním hokejovým utkáním Kolína a vtabulce posledního Jindřichova Hradce kouč Kozlů Stanislav Bednář. Jeho slova se málem naplnila. Jihočeši začali vKolíně bitvu o první letošní body velmi dobře. Vprvní třetině vstřelili gól a pak domácímu favoritovi odolávali téměř třicet minut. Jen famózní třetí třetina umožnila domácím otočit zápas a vyhrát jej 3:1

„Soupeře jsme podcenili. Je to v hlavách hráčů. Před takovýmto scénářem jsem varoval před zápasem v kabině. Nechtěli jsme, aby to tak dopadlo. Ale bohužel dopadlo,“ kroutil hlavou Bednář.

Do hry se Kozlové vrátili na začátku třetí třetiny, kdy se v přesilovce trefil Marek Grill. „Byl to nesmírně důležitý gól. Kdybychom ho dali ale hned na začátku zápasu, hrálo by se úplně jinak,“ byl si jistý kouč. „Bylo jen otázkou času, kdy ho dáme. Soupeři už docházely síly. Třetí třetiny si hodně vážím. Když se celý zápas nedařilo, a pak se zabojovalo a otočilo, těší mě to,“ doplnil.

Kolínskému publiku se poprvé představil osmatřicetiletý gólmanský veterán Radovan Biegl, který po rozpadu vsetínského týmu přišel pomoci Kolínu za deklarovaným postupem do první ligy. Dokonale soustředěný Biegl odchytal perfektní utkání a za svá záda pustil jediný gól. Tečovanou střelu však vůbec neviděl. „Bylo to tečované hned dvakrát, nemohl nic dělat. Jsem s ním stoprocentně spokojen. Podržel nás. Hrálo se špatně a kdyby nás nepodržel, bylo by to zlé,“ řekl na adresu posily Stanislav Bednář.