Zápas tak postavil na hlavu tabulkové předpoklady. Nymburk byl totiž před zápasem o devět příček výš, než Kolín.
Kolín tak navázal na překvapivou výhru nad lídrem z Mělníka. Nymburk po debaklu v Klášterci prohrál podruhé v řadě.
Všech šest gólů padlo při početní převaze Kolína. Zatímco Kolín využil čtyři přesilovky, Nymburk dokázal dvakrát překvapit v oslabení.
V první třetině padl jediný gól, když se puk dostal v 19. minutě k osamocenému Pomichálkovi a ten měl se zakončením lehkou práci.
Hned v úvodu druhé části hry se domácím podařilo v oslabení zásluhou Sirotka vyrovnat. Pak však přišel rozhodující moment utkání. Rozhodčí hodně přísně vyloučil domácí za příliš mnoho hráčů na ledě, navíc v době, kdy hrál Nymburk oslabení. Toho hosté dokonale využili, ke vstřelení dvou gólů. Nymburk stačil sice v dalším oslabení zásluhou Kadeřábkova blafáku snížit na 2:3, ovšem Kolín měl ve druhé části zřetelnou převahu. Kalousek si šáhl na puk jen když jej dvakrát vyndával ze své klece, zatímco Jágr byl doslova v ohni střel.
Na začátku závěrečného dějství měli také Nymburští možnost dlouhé dvojnásobné přesilovky, ovšem na rozdíl od hostů, kteří ji zahráli excelentně, se domácí jen trápili a nevymysleli nic, než slabé signalizované střely od modré. Když ve 47. minutě přidal nymburský Dulovec, ovšem tentokrát ve službách Kolína, čtvrtý gól hostů, bylo o výsledku rozhodnuto.

Nymburk - Kolín 2:4
Branky: 24. Sirotek (Kaulfus), 31. Kadeřábek (Vondrlík, Kříž) – 19. Pomichálek (Nedbal, Mejzr), 29. Malý (Kubišta), 30. Nedbal (Pomichálek), 47. Dulovec (Nedbal). Vyloučení: 11:9. Využití: 0:4. Oslabení: 2:0. Diváků: 650. Třetiny: 0:1, 2:2, 0:1.
Nymburk: Jágr – Haschka, Šafář, Kaulfus, Kříž, Topič, Sem, Švácha – Dvořák, Nýč, Sirotek – Mrňa, Škaloud, Zelenka – Vondrlík, Turinský, Toma – Kadeřábek.
Kolín: Kalousek – Nedbal, Pohl, Pýcha, Procházka, Iterský, Morkes, Prostředník, Přibyl – Dulovec, Pomichálek, Mejzr – L. Skokan, Kubát, Čtvrtečka – Pospíšil, Kubišta, Malý – S. Skokan, Löffelmann.