Kouč kolínských hokejistů Stanislav Bednář a top bek Karel Nedbal jsou nedílnou součástí současného kolínského druholigového hokejového mužstva, ve čtvrtek 19. srpna však tento tým na chvíli opustili a přidali se na stranu soupeře. Přešli mezi generačně své a zahráli si v týmu 1970.

„Bylo to úplně super. Po deseti letech zase všichni spolu. Fakt paráda,“ pochvaloval si Karel Nedbal možnost připomenout si staré dobré časy.

„Byl to Marťasův (Petr Martínek pozn.red.) nápad, abych hrál za ně a ne za kolínské áčko. A chtěl jsem. Chtěl jsem si zase zahrát s Káďou a Kosťou. Kluci z týmu mi to určitě opustí,“ usmíval se obránce.

Jeho do týmu čtyřicátníků doprovodil i pětapadesátiletý kouč Kozlů Stanislav Bednář. Oslavenci Petr Martínek a Jindřich Čejka ho do svého týmu přijali coby podle jejich slov nejlepšího obránce v kolínské hokejové historii. „Bylo to hezké. Je to zase něco jiného, než stát na té střídačce jako kouč. Hokej byl můj celý život. Za dospělé jsem hrál od šestnácti do čtyřiceti tří let, to je doba. Po dvanácti letech jsem teď vlastně nastoupil před diváky,“ přemítal v hlavě Bednář s tím, že to byl nádherný pocit.

A čím zaplatí svou absenci na střídačce svého týmu? „Budu muset zaplatit nějakou pokutu. Určitě buď basu, nebo flašku,“ prozradil a zároveň ale své svěřence, kterým tentokrát nevelel, ale hrál proti nim, pochválil. „Musím pochválit naše hráče, že to odehráli tak, jak jsme se domluvili. Sedmdesátky si odehráli to, na co měli a moji kluci hráli vyloženě s citem.

Odkazy na další články z akce najdete na této stránce vpravo.

Tereza Hölzlová