Do Kolína totiž ve středu přijede Nymburk. A zápasy těchto dvou soupeřů jsou vždy lákadlem nejen pro diváky, ale i samotné hráče.
„Půjde o derby a tady není potřeba zvláštní motivace v podobě nějakého tataráku,“ řekl s úsměvem trenér kolínských hokejistů Stanislav Bednář. „Už jenom to, že hrajeme s Nymburkem, je pro samotné hráče motivují. Navíc přijde hodně lidí,“ dodal.
„Bereme to jako každý jiný zápas. Samozřejmě tady ale bude trochu zvýšená motivace. Vždyť se jedná o derby. Musíme hráče patřičně namotivovat,“ hlásí kouč Nymburka Petr Vrabec. „Navíc jsme první zápas doma prohráli a budeme to chtít napravit,“ dodal nymburský kouč.
První vzájemný duel vyhráli na půdě soupeře Kozlové 4:2. „Ten zápas se nám povedl. Vůbec to byl kvalitní zápas,“ podotkl Bednář.
Jeho tým si již s předstihem splnil úkol, a tím je záchrana ve druhé lize. „To, čeho jsme se před sezonou báli, je za námi. Teď můžeme hrát v klidu. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, jestli to bude ještě na play off,“ uzavřel Bednář. “Já na tomto utkání nebyl, zastupoval mě prezident klubu pan Netík, takže se k tomuto zápasu nemohu vyjádřit,“ podotkl Vrabec.
Zápas začíná na kolínském zimním stadionu v 18 hodin.