Kolín – Nymburk 4:1

V nedělním utkání kolínští hokejový junioři ukázali, že dát jim letos gól, je zatím pěkný oříšek. V pěti odehraných zápasech inkasovali Kozlové jen pět branek. Ani nymburští mladíci nedokázali v posledním zápase najít na kolínského gólmana recept. Jediný gól z druhé třetiny jim na vítězství stačit nemohl.

Kolín totiž vsítil branky hned čtyři. O dva údery se postaral Martin Ježek, který osladil nymburským jak nástup do první třetiny, tak do té druhé. Úvodní branku vsítil už po osmačtyřiceti sekundách hry, když se ujala jeho střela z mezikruží. A v prostřední části skóroval po sedmasedmdesáti odehraných vteřinách. Napodruhé vyhrál souboj tváří v tvář, když po blafáku vsítil do prázdné.

Na 3:0 zvyšoval ve dvaatřicáté minutě po krásné akci Beňovský. Ten přijal přihrávku od Javůrka a puk umístil na zadní tyč.
Po individuální chybě dostal Nymburk také příležitost k vstřelení branky, ale jediný puk, který za Brázdilova záda spadl, nemohl kolínské ohrozit. V poslední třetině kontroloval vítězství Kozlů Musil, když těsně po skončení dvojnásobné početní převahy úspěšně tečoval Drobného pokus.

„Tradiční soupeř Nymburk hraje důrazný hokej před brankou. V minulých kolech se jim nepovedly dvě utkání, tak jsme čekali, že k nám přijedou spravit si chuť , ale nepotvrdili to. Myslím, že my jsme po dobrým vstupu do utkání, začali hrát chaotický hokej, čímž jsme soupeře postavili na nohy. V kabině jsme si ale řekli co a jak a do druhé třetiny jsme se vrátili dobře. Měli jsme spoustu šancí a zvýšili jsme na 3:0. Na konci třetiny jsme pak soupeři dovolili vsítit gól, ale třetí třetinu jsme kontrolovali a i přes některé špatné momenty musím říct, že jsme podali solidní výkon,“ ohodnotil utkání trenér juniorů Václav Rác.

Branky: Ježek 2, Beňovský, Musil. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0.
Kolín: Brázdil – Barták, Pomichálek, Výborný, Drobný, Kráčmar, Svoboda – Pecka, Cerk, Javůrek – Král, Musil, Ježek – Kapička, Beňovský, Herwig - Nekvasil.

(Tereza Hölzlová)