Její chytrá, technická a tvořivá hra a dlouhý blonďatý cop ji na ledě vždycky prozradí. Na letošním mistrovstvím světa žen ji však vidět nebylo. Stopku jí vystavilo zranění.

„Když se na něco připravujete dva roky, a pak nemůžete hrát, tak zklamání je nepopsatelné. Bohužel s tím se u sportu musí počítat, že se něco takového může stát,“ smutně popsala své pocity osmnáctiletá hokejová útočnice.

Sledovala jste počínání Češek na šampionátu aspoň na dálku?
Všechny zápasy jsem sledovala prostřednictvím internetu na onlajnech a poslední zápas jsem viděla, protože byl přenášen francouzskou televizí a běžel i na internetu. Hrozné nervy to byly (smích).

Co říkáte výsledkům Češek, které šampionát vyhrály?
Žádný jiný výsledek než vítězství pro náš tým nepřicházel v úvahu, a o to to bylo samozřejmě výrazně těžší, protože jet něco někam vyhrát je vždycky velmi složité. Holky to zvládly a určitě to neměly lehké a jsem hrozně ráda, že se jim to povedlo.

K reprezentaci jste se nemohla připojit kvůli zranění. Můžete popsat, kdy a jak jste se zranila, co se stalo?
Stalo se to koncem března při předposledním utkání ligy dorostu v dresu Kolína proti mužstvu Velkých Popovic. Stála jsem v rohu kluziště čelem k mantinelu a zajišťovala jsem obránce. Ze zadu ke mně přijel hráč ve snaze mě dohrát na mantinel. Uhnula jsem mu, ale nešťastně mi trefil koleno ze zadu. Potom jsem ucítila prasknutí a bylo to jasné.

Doktoři vám předpovídají minimálně rok až dva bez hokeje…
Můj operatér Vít Dvořák tvrdí, že protože se jedná o druhou operaci téhož kolene, bude následná doba léčby výrazně delší, než je obvyklé. Bohužel hovoří o dvou letech.

To je docela síla. Jak budete během té doby trénovat nebo jakému sportu se věnovat, pokud to půjde?
Velmi důležitá bude rehabilitace a posílení potřebných svalů kolem kolene. Proto budu hlavně jezdit na kole, plavat a běhat. Jinému sportu se asi věnovat nebudu, nerada bych si s tím zbytečně něco udělala.

Už jste po operaci. Jaké jsou prognózy po ní a co vás čeká v léčení v nejbližší době?
Operace byla 20. dubna a na jakékoliv prognózy je zatím brzo. Uvidíme za půl roku jak to bude vypadat.

Co vás čeká kromě léčení v nejbližší době?
Chci příští rok úspěšně odmaturovat, a pak se vrátit plně k hokeji. Doufám, že se mi obojí podaří.

VIZITKA
Katřina Mrázová
Datum a místo narození: 19. října 1992, Kolín
Kluby: Kolín, Beroun, Kladno
Úspěchy: lední hokej: stříbro z české hokejové ligy (2008/2009); 3.místo z MS 18 (Calgary – 2008); in-line hokej: 1x zlato (2010 – Česká republika) 2x stříbro (2007 – Španělsko, 2009 – Itálie)