Rokycany – Kolín 3:4

Vyhecovaný zápas. Padlo osmdesát dva trestných minut, čtyři tresty do konce utkání a dokonce i trest ve hře. Kdo neviděl, může jen kroutit hlavou.
V úvodu zápasu měli s disciplínou problémy hosté a také na to doplatili, když už v páté minutě Rokycany trestaly prvního vyloučeného.

Důrazný apel trenéra na morálku mužstva ale nesl od druhé třetiny ovoce. Kozlové začali hrát disciplinovaněji a v dvojnásobné početní výhodě srovnali stav. Klemet se důrazně napřáhl od modré a jeho ránu nakonec do branky tečoval Hutla.

Hrot utkání přišel v poslední části. Nejprve se radovali kolínští hráči, když Kunáškův puk zpoza branky dobře umístil Nekvasil. Jejich radost ale netrvala dlouho. Za dvacet devět vteřin domácí potrestali kolínské rozčarování a navrch přidali další trefu o tři minuty později .

Nabuzení Kozlové o body bojovali až do konce. První vlaštovka přišla deset minut před koncem. Puk ukořistil Pišta a z kruhů ho v jízdě poslal před branku na Beňovského. Jeho teč skončila přesně mezi gólmanovi betony.

Od té doby se hrálo do slova na krev. Kolín měl k dispozici čtyři přesilovky, ale puk se toulal maximálně na brankové čáře. Střídačka domácích vřela. Dvě minuty před koncem se Rokycany vymanily z tlaku a naopak Kolín hrál ve čtyřech. Napětí se stupňovalo, nervy pracovaly. Na světelné tabuli se odpočítávaly poslední vteřiny hry. Domácí se zabydleli v útočném pásmu, ale chybovali. Puku se zmocnil kolínský Pišta. Přihrál na střed ujíždějícímu Beňovskému, který byl však hákován. Hlavní sudí v čase 59:50 nařídil trestné střílení. Na červenou čáru se s pevnými nervy postavil Pišta a nekompromisně blafákem do bekhendu zavěsil.

To, co se strhlo potom, nemělo obdoby. Nejenže došlo k několika rvačkám, ale polovina střídačky domácích se rozjela k hlavnímu sudímu a častovala jej výhružkami a nadávkami.

„Výhru jsme vybojovali doslova za minutu dvanáct. Štěstí se přiklonilo k lepšímu. I když jme neměli nejlepší začátek, v kabině jsme si to vyříkali a naopak domácí atmosféru nezvládli. Vyhrálo disciplinovanější mužstvo. Musím kluky pochválit za předvedený výkon. Rokycany doma vždy hrají na hranici pravidel, a tak to tady není jednoduché. A taky obdivuji železné nervy Jirky Pišty,“ rozpovídal se po utkání usměvavý kolínský trenér Petr Buben.

Branky: Hutla, Nekvasil, Beňovský, Pišta. Třetiny: 1:0, 0:1, 2:3.
Kolín: Truhlář – Kopecký, Pýcha, Procházka, Klement, Pohl, Přibyl – Beňovský, Hutla, Pišta – J. Kunášek, Javůrek, Honz – Marek, Nekvasil, Š. Kunášek.