Kolín – Jindřichův Hradec 2:5

Utkání se pro domácí začalo vyvíjet více než dobře. Pasivní Jindřichův Hradec domácím nestačil. Kozlové toho využili hned v šesté minutě a Josef Malý otevřel skóre utkání. Jenže dobrá nálada se kolínským zimním stadionem moc dlouho nenese.

Druhá třetina pohřbila veškeré naděje Kolína na body. Nejprve Kupec po křižné nahrávce Dvořáka srovnal do prázdné. Minutu na to Aleš Skokan poslal svůj tým do vedení, když se ujala jeho střela z kruhů, kterou Blažek díky zakrytému výhledu neviděl. Když za další minutu Skokan dal po dorážce vlastní střely už třetí gól, vypadalo to z Kolínem špatně. Vynikající prostřední dvacetiminutovku Jindřichova Hradce podtrhl ještě v jejím závěru Mazanec po minele kolínského beka.

Hosté si do poslední třetiny nesli náskok tří gólů a nevypadalo to, že by Kozlové měli na to klást velký odpor. A taky že ne, i když se snažili, ne a ne za záda gólmana Kubeše puk dostat.

Naopak hosté přidali pátou trefu. Nedisciplínovanost domácích potrestal devět minut před koncem Dvořák a definitivně už rozhodl. Kolín neměl síly a ani čas na to čtyřbrankovou ztrátu dotáhnout. Přesto se Skokanovi aspoň dorážkou podařilo kosmeticky upravit hrozivě vypadající výsledek. Kolín doma prohrál 2:5.

Branky: 6. Malý (Nedbal), 54. L.Skokan (Malý) – 27. Kupec (Dvořák), 28. A. Skokan (Zíb, Tupý), 28. A. Skokan (Mikš), 39. Mazanec (Toporin), 51. Dvořák (Kupec, Chmel). Rozhodčí: Stolín – Maštalíř, T. Svoboda. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:4, 1:1. Diváků: 430.

Kolín: Blažek – Nedbal, Pýcha, Přibyl, Rejthar, Kopecký, J. Morkes – Skokan, Pospíšil, Malý – Nekvasil, Pomichálek, P. Morkes – Mejzr, Kubát, Musil.

(Tereza Hölzlová)